banner39

Arap ülkeleri sıcaktan kavruluyor

Ortadoğu'da sıcaklık mevsim normallerinin çok üstüne çıktı.

Arşiv 22.06.2010, 18:17 22.06.2010, 19:00
Arap ülkeleri sıcaktan kavruluyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ortadoğu'da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin çok üstüne çıktı. Ortalama sıcaklık 44 ila 47 arasında değişiyor. Birleşik Arap Emirlikleri gibi körfez ülkeleri ve Kuveyt'te 50'yi dereceyi de geçen sıcaklıklar nedeniyle bazı ülkelerde öğle saatlerinde çalışma tamamen yasaklandı.

Mısır'da da geçen cuma gününden bu yana ortalama hava sıcaklığı 45 derecede seyrediyor. Mısır Sağlık Bakanlığı Resmi Sözcüsü Abdurrahman Şahin kalp hastası olanların, tasiyon sorunları bulunanların, bebeklerin, 65 yaş ve üzerindeki yaşlıların güneşe çıkmamasını istedi.
 

Öte yandan Mısır Korunma Merkezi İdaresi Başkanı Dr. Muhammed Cundi, bu derece bir sıcaklıkta güneş ışınlarının bütün yaşlardaki insanlara çok zararlı olabileceğini söyledi. Cündi güneş ışınlarının vicudda özellikle de gözlerde ve yüzde yanmalara neden olabileceğini dile getirerek, başağrısı ve kusma ihtimali açabileceğini vurguladı. Öte yandan uzmanlar bol su içilmesi, güneş gözlüğü takılması, güneş kremi kullanılması gibi önerilerde de bulunuyor.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?