Arapça'nın nabzını İstanbul tutacak

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Final Programı ve ödül töreni İstanbul'da yapılacak.

Arapça'nın nabzını İstanbul tutacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Akademistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arasındaki Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Final Programı ve ödül töreni 23 Mayıs 2010 Pazar günü İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu'nda yapılacak.

 Arapçanın İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında daha iyi öğretilmesi amacıyla yaygınlaştırılan projelerin kamu oyuyla paylaşılması için düzenlenen programda İmam Hatip Liseli öğrenciler dil yeteneklerini sergileyecekler.


Programda Arapça Bilgi yarışmasının finali İstanbul Anadolu İHL, Kazımkarabekir İHL, Kartal Anadolu İHL ve Beykoz Anadolu İHL arasında gerçekleşecek. Birinci olan grubun iki aylık ücretsiz yurt dışı eğitim ödülü kazanacağı programda dereceye giren diğer öğrencilere de sürpriz ödüller verilecek.

Arapça Etkinlik yarışmalarının sahne performanslarının yapılacağı programda dereceye giren öğrenciler Arapça Şiir, Hitabet ve Tiyatro etkinliklerini sergileyecekler. Ürdün, Lübnan, Mısır, Bahreyn, Suudi Arabistan ve Katar gibi İslam ülkelerinin yanı sıra Avrupa’dan da programa katılım olacak.


Al-Jazeera Mubasher Kanalı ile Hilal TV’den canlı olarak yayınlanacak programda öğrenciler Arapça olarak sahne gösterilerini yapacaklar. İmam Hatip Liselerinde Arapça öğretiminde yeni bir dönemi başlatacağı düşünülen bu programın özünümüzdeki sene bütün Türkiye’de uygulanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2010, 18:59
banner53
YORUM EKLE

banner39