banner39

Aras Cargo ESAS'a Geçiyor

Türkiye'nin en yaygın dağıtım ağına sahip kargo şirketlerinden Aras Cargo, yeni teknolojisi Entegre Servis Ağı Sistemi ESAS'ı tanıttı.

Arşiv 26.04.2007, 11:56 26.04.2007, 12:31
Aras Cargo ESAS'a Geçiyor

Hem eğitim ve motivasyon hem de yıl planlarını paylaşmak amacıyla yılda bir kez bir araya gelen Aras Cargo çalışanları bu yıl Antalya Belek’teki Maritim Otel’de buluştu. “Hepimizin Aras’ı 3 toplantısına Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Aras, Aras Holding CEO’su Enis Karslıoğlu, tüm grup şirketlerinin Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları’nın yanı sıra, Aras Cargo birim müdürleri, insan kaynakları, müşteri hizmetleri, operasyon, satış, pazarlama, yurtdışı kargo, bilgi teknolojileri departmanları yöneticileri, ayrıca Türkiye çapından tüm şube yöneticileri katıldı.

Aras Cargo’nun Nisan ayından itibaren tam kapasite ile kullanacağı Entegre Servis Ağı Sistemi ESAS teknolojisinin tüm yöneticilere ayrıntılarıyla tanıtıldığı toplantılarda, genel işleyiş, 2007 hedefleri, teknoloji yatırımları, satış, pazarlama, operasyon alanlarındaki yeni uygulamalar ele alındı.

Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Aras, Gala Yemeği programında yaptığı konuşmada holding çalışanları ile bu tur toplantılarda biraraya gelmeye büyük önem verdiklerini belirterek, Aras Holdingin yakın ve orta vadede Türkiye’nin en büyük ve en başarılı gruplarından biri olmak için yol aldığını söyledi. Celal Aras, Aras Cargo’nun Türkiye’deki büyümesini tamamladığını ve bundan sonra daha büyük hedefleri olduğunu ifade etti.

1986 – 2000 yılları arasında Türk medya sektöründeki birçok yeniliği Türkiye’de ilk kez hayata geçiren isim olan Aras Holding CEO’su Enis Karslıoğlu da, teknolojiyi kullanmadan liderlik konumunun korunamayacağını belirterek, Aras Cargo’nun kargo sektöründe teknolojiye en yüksek yatırımı yapan şirket olduğunu belirtti. Aynı zamanda Elektronik Mühendisi olan Karslıoğlu, Entegre Servis Ağı Sistemi ESAS ve paralel uygulamaları Metro Ethernet gibi uygulamaların yakın zamanda sadece kargo sektöründe değil diğer tüm sektörlerde de uygulanması gerekliliğinin ortaya çıkacağını ifade etti.

Karslıoğlu, bu tür çözümler ve teknolojilerle, her ay kapılarını çaldıkları 6 milyondan fazla müşterilerine daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı amaçladıklarını belirtti. Enis Karslıoğlu, Aras Cargo’nun Entegre Servis Ağları Sistemi ESAS’a tam geçiş yapmadan önce Metro Ethernet uygulaması ile hat kapasitelerini ileri derecede artırmış olduğunun da altını çizdi.

Yoğun bir toplantı programından çıkan 1.200 kişilik Aras Cargo ailesi, ilk günün yoğun toplantısının ardından akşam yapılan gala yemeği organizasyonunda bir araya geldi. Katılımcılar, gala yemeğinden sonra sahne alan sevilen sanatçı Berdan Mardini’nin güzel şarkıları ile keyifli anlar yaşadı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?