banner15

Ariel Şaron Hâlâ Komada

Beyin kanaması geçiren İsrail Başbakanı'nın tedavi altına alındığı hastanenin yetkilileri, Şaron'un üç gün boyunca, narkoz altında ve solunum cihazına bağlı olarak kalabileceğini söylediler. Uzmanlar, bedeni olarak ölümle mücadele Şaron'un siyasi haya

Ariel Şaron Hâlâ Komada
Çarşamba gecesi beyin kanaması geçiren İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un üç gün boyunca, narkoz altında ve solunum cihazına bağlı olarak kalabileceği açıklandı.

77 yaşındaki İsrail Başbakanı'nın durumu ciddiyetini koruyor. Kudüs'teki Hadessa hastanesi yetkilileri, Ariel Şaron'un, beynindeki ciddi kanamayı durdurmak için gece boyunca yapılan yedi saatlik ameliyat ardından yoğun bakım altında olduğunu bildirdi. Şaron'dan gelen hayati işaretlerin normal sınırlar içinde olduğunu söyleyen yönetici, başbakanın aşamalı olarak anasteziden çıkmasının 72 saati bulabileceğini, ve ancak bundan sonra durumu hakkında bir değerlendirme yapabileceklerini belirtti.

Şaron'un siyasi hayatı bitti

Şaron'un yetkilerini vekaleten devralan İsrail Başbakanı Yardımcısı Ehud Olmert seçimlerin planlandığı gibi 28 Mart'ta yapılacağını açıkladı. Daha şimdiden birçok gözlemci, iyileşse bile Şaron'un siyasi hayatının sona erdiğini düşünüyor. Şaron'un tamamen iyileşmesinin uzun bir zaman alacağına, ayrıca beyin kanamasından kalıcı olarak etkilenmiş olabileceğine işaret ediliyor. Şaron, bir dönem daha başbakanlık yapmak için seçimlere katılmayı planlıyordu ve birçok gözlemciye göre, seçimleri rahatça kazanabileceği tahmin ediliyordu.Fakat şimdi, ülkenin en etkili siyasetçisinin yaşamı tehlikedeyken İsrail siyaseti de tam bir belirsizliğe sürüklenmiş durumda.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48