banner39

Arınç: 301'i tamamen kaldırabiliriz

Bülent Arınç, TCK'nın 301'inci maddesinin tamamen kaldırılması ya da tamamen değiştirilmesinin söz konusu olabileceğini bildirdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Arınç: 301'i tamamen kaldırabiliriz

TBMM Başkanı Bülent Arınç, uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in de yargılandığı TCK'nın 301'inci maddesinin tamamen kaldırılması ya da tamamen değiştirilmesinin söz konusu olabileceğini belirterek, "Biz buna sıcak bakarız şahsen'' dedi.

Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II ve Dink ailesine başsağlığı ziyaretlerinde bulunan Arınç, ''301'inci maddenin kaldırılması için bir adım atmayı düşünüp düşünmediği'' yönündeki soru üzerine, ''''Bunu kaldıracak olan ben değilim.

Meclisimize böyle bir tasarı geldiğinde bunu en süratle yerine getiririz. Hükümet, bu konuyu tartışmaya açmıştı. Sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya gelmişti. Ama henüz sonuç ortaya çıkmadı" diye konuştu.

''Devleti temsilen cenazeye kimin katılacağına'' yönelik bir soruya Arınç, ''Devleti temsil eden Sayın Cumhurbaşkanıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da misafirleri var.

Zannediyorum ki, katılamayacaklardır. Ama umarım ki, hükümet temsilen bulunacaktır cenazede. Ama ben Meclis Başkanı olarak gerçekten mümkün olsaydı, müsait olsaydım bu cenazenin en ön safında bulunmayı arzu ederdim bütün Türk milleti adına'' yanıtını verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?