banner15

Arınç: CHP faşizan düşünceler peşinde

Devlet Bakanı Bülent Arınç, CHP'nin iddialarını faşizan olarak değerlendirdi.

Arınç: CHP faşizan düşünceler peşinde

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Arınç, Malatya'daki programı kapsamında ilk olarak Vali Mehmet Ulvi Saran'ı, ardından da Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti. Arınç ziyaretleri çerçevesinde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundum.

Devlet Bakanı Bülent Arınç, "CHP, bugüne kadar Türkiye adına pek çok rapor yazdı. Sonra bu raporlar tozlu raflarda kaldı. Sırf AK Parti bazı konularda çalışma yaptığı için AK Partiye düşman oldular." dedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Biz Türkiye'nin bütünlüğünü, milletimizin kaynaşmasını, tarihte olduğu gibi yeniden ortak hedefler için dostluk, kardeşlik paydasında birleşmesini istiyoruz'' dedi.

Bülent Arınç, belediyede bir basın toplantısı düzenleyerek, gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin ''Kürt açılımı ile ilgili olarak muhalefetin bir uzlaşmazlığı var. Görüşmeyi kabul etmiyorlar. Bu konuda ne diyeceksiniz?'' sorusu üzerine Arınç, ''Kürt açılımı diye bir projemiz söz konusu değil. Biz demokratik açılım üzerine bir çalışma yapıyoruz'' dedi.

Sorunun sadece Kürt meselesi olmadığını anlatan Arınç, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin bütünlüğünü, milletimizin kaynaşmasını, tarihte olduğu gibi yeniden ortak hedefler için dostluk, kardeşlik paydasında birleşmesini istiyoruz. Hükümetimizin yürütmekte olduğu bir demokratik açılım söz konusudur. Toplumsal barışı kurmak için Türkiye'nin daha ileri gitmesi, huzur ve refah toplumu haline gelmesi için ne yapılması gerekiyorsa onları yapacağız. Bunun içinde terörün bitirilmesinden tutun, halkımızın bin yıllık tarihindeki beraberliğini tekrar ortaya koyacak her türlü tedbiri de alacağız.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Demokratik Açılım Paketi''ne ilişkin olarak dün yaptığı konuşmaya dikkati çeken Arınç, ''Sayın Başbakanımızın ana direktiflerini ortaya koyduğu konuşmasının gönüllerde, vicdanlarda bütün milletimiz tarafından onaylandığını biliyorum. Aldığımız tepkiler, bu konuşmanın tarihi bir kardeşlik manifestosu olduğunu ortaya koyuyor. Eminim muhalefet de etkilenmiştir'' dedi.

''CHP FAŞİZAN DÜŞÜNCELERLE TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ KAPATMAYA ÇALIŞIYOR''

Arınç, bir gazetecinin, ''CHP de 1980 yılında Kürt sorununa ilişkin bir rapor hazırlamış. Bu konuda ne diyeceksiniz?'' sorusu üzerine, şunları dile getirdi:

''CHP olarak bugüne kadar Türkiye adına pek çok rapor yazdılar. Sonra bu raporlar tozlu raflarda kaldı. Onların raporlarına, düşüncelerine şimdi AK Parti bazı konularda ortak oldu. Sırf AK Parti yaptığı için düşman oldular. Sürekli muhalefette kalmış bir siyasi parti olmanın sebeplerini, çarelerini arayacakları yerde şimdi maalesef bir sosyal demokrat parti olmaktan çok uzak, adeta faşizan düşüncelerle Türkiye'nin önünü kapatmaya çalışıyorlar. Sayın Baykal 72 yaşına girdi. İktidar tecrübesi yok. Bütün hüneri, bütün sözleri, bütün çabaları, muhalefetin dayanılmaz kolaylığı üzerine. CHP oy oranını yüzde 20'nin üzerine çıkaramıyorsa, hatta yüzde 23 olunca düğün bayram ediyorsa, iktidarı hiç düşünmüyor demektir.''
Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2009, 16:37
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35