banner15

Arınç: Darbecilere yazıkları olsun

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Hükümeti devireceklerini zannedenlere yazıklar olsun" dedi.

Arınç: Darbecilere yazıkları olsun


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Yazıklar olsun onlara. Yazıklar olsun ki millet iradesine karşı kendileri, zorla ve dayatmayla ve bir takım güç kullanmayla Türkiye'de hükümetleri devireceklerini zannediyorlar" dedi.

Bakan Arınç, Akhisar Gölet ve Yaşam Merkezi'ndeki AK Parti Manisa Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yalnızca milletin desteğine güvendiklerini söyledi. Bakan Bülent Arınç, şunları kaydetti:

"Benimle ilgili olduğu söylenen soruşturma başlatıldı, evimin yakınlarında beni hedef aldığı söylenen bir olay ortaya çıkarıldı. Bununla ilgili soruşturmalar yapıldı. Hala da devam ediyor. Bugünlerde açıklanan iddianamenin içinde Sayın Başbakan'a yönelik kötü düşüncelerin olduğunu görüyoruz.

Herhalde birilerinin aklından ne geçirdiğini, 8 sene içinde AK Parti'yi devirmek için şeytanın bile aklına gelmeyecek ne herzeler yediğini biliyorsunuz artık. Buna rağmen dimdik ayaktayız. Yanlış yapanlar yanlışlıklarını görecekler. Sadece halka ve milletin desteğine güveniyoruz."

Bakan Arınç, bütün ortaya çıkan planların yargı neticesinde hak ettiği cezayı bulacağını kaydederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunlar çırpınıştır, bunlar yok oluştur. Türkiye'de hiçbir şey gizli kalmayacak, Türkiye'de hiçbir şey sonuçsuz, cezasız kalmayacak, milletin zararına devam etmeyecek. Vatandaşa tepeden bakılmayacak. Artık Türkiye'de sanal tehlikelerle kimseye gerici gözüyle bakılmayacak.

Bugün ses kayıtları, belgeler yayınlanıyor. Bazı güçlü bildiğimiz insanların millete bakışını görüyoruz. Bu bir bitiş ve yok oluştur. İnadına demokrasi, inadına insan hakları..."

Bakan Arınç, lider ülke olarak dünya barışında üstlendiği önemli görevlerin etkisiyle Türkiye'nin yurt dışında itibarının yükseldiğini kaydederek, şöyle konuştu:

"Davos her yıl oluyor ama geçen yıl bir başka anlamlıydı. Bütün dünyaya 'one minute' olarak geçen ve herkesin gururla hatırladığı o günü İstanbul teşkilatımız büyük kutlamayla hatırlayacak. O, belki o an yapılması gereken bir davranış olarak herkesten beklenmez o davranış. Her kişinin karı değil onu yapmak, er kişinin karı. O Davos'ta kalmadı, dalga dalga yayıldı. Bu mazlum ve masum insanlar için bir ümit ışığı oldu, diyebiliriz. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde yine o ülkeyle kriz yaşandı ama bütün dünyaya söylediğini yaptıran ve güçlü olduğunu zanneden ülke, Türkiye'den iki defa özür diledi. Hem sadece sayın Büyükelçiden değil, 'Türk halkından özür diliyoruz' diye yazılı beyanlarıyla Türkiye'nin itibarını yeniden göstermiş oldular."

Kaynak : AA


 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2010, 20:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 11 yıl Önce

yahu bülent baba, birakda su kendilerini kölgenizde büyük görenlerde, tavuk gibi dari ambarinda gösünler, yazik oluyor, hergün camur toprak yemesinler, birazda dari bugday arpa yesinler, ama bu rüyalari birdahaki secimde biter insallah. ac ve acikda kalinca, istifa ederler gelibde size kalmak isteyince belli olacak.

banner39

banner50

banner47

banner48