banner15

Arınç: Demokrasiye balans ayarı yapıyoruz

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, demokrasiye balans ayarı yaptıklarını belirtti.

Arınç: Demokrasiye balans ayarı yapıyoruz


 
 
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, 'Balyoz' darbe planı haberlerine tepki göstererek, demokrasiye balans ayarı yapılması sözlerini hatırlattı. 
 
Arınç, "Hadi artık oradan, senin dönemin bitti. Yeni Türkiye var diyoruz. Herhalde, birilerinin aklından neler geçirdiğini, şeytanın bile aklına gelmeyecek ne herzeler yediğini görüyorsunuz." dedi.

Bülent Arınç, Manisa'nın Akhisar ilçesinde düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısının açılışında partililere seslendi.

Yumruğunu masaya vurarak, yanlış yapanların hesabını yargıda vereceğini ifade eden Arınç, kendilerinin milletin hayrı için doğru bildikleri şeyleri yapacaklarını kaydetti.

Kendileri iktidara gelinceye kadarki dönemde millet iradesiyle gelenlerin ayakta duramadıklarını ve 'höt' denince kaçtıklarını ifade eden Başbakan Yardımcısı Arınç, vesayet rejiminin insanları gerici, ilerici diye böldüğünü, kıyafetinden dolayı insanların fişlenir hale getirildiğini hatırlattı. Arınç, artık bu dönemlerin sona erdiğini, iktidarı birilerinin kucağına bırakmayacaklaını söyledi. "Biz milletten aldığımızı millete iade ederiz. Halkımızla birlikte varız, halkımızla birlikte olacağız." diyen Arınç, milletin iradesinin güçlendiğini, cesur ve kararlı bir iktidarın işbaşında olduğunu vurguladı.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısının açılış konuşmasında partililere seslenen Bülent Arınç, millet iradesine karşı yanlış yapanların yargıda hesap verdiklerini anlatarak, birilerinin plan yaptığını, amaçlarının balyozlarıyla halktan umutlarını keserek birilerinin hoşuna gitmeyen meşru hükümetleri devirmek istediklerini belirtti. Arınç, şunları söyledi: "Halktan umutlarını kestikleri için kendilerine durumdan vazife çıkarmışlar. Şimdi içlerine düştükleri hazin tabloya bir bakınız. Millet AK Parti'ye oy verdiği için pişman olmamıştır. AB'ye tam üye olacakken böyle planlar yapanlara yazıklar olsun.yazıklar olsun. Yazıklar olsunki, millet iradesine karşı zorla ve dayatmayla ve yerine göre güç kullanmayla Türkiye'de hükümetleri devireceklerini sanıyorlar."

İstanbul'da yarın akşam 'Euronews' ismiyle bir haber kanalını TRT'nin 11. kanalı olarak hizmete alacaklarını anlatan Arınç, Arapça yayın yapan bir kanalın da yakında hizmete sokulacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2010, 19:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacı Ahmet ALTINTAŞ
Hacı Ahmet ALTINTAŞ - 11 yıl Önce

Kendini devlet adamı sanan cemaat kılıklığı bu kişinin beynine balans ayarı yapmak gerek... süreleri gittikçe kısılıyor bunlar farkında değil.. balansı yapılınca farkına varabilirlerse helal olsun...Türkiyeyi mahvettiler...hakkımız haram olsun.

banner39

banner50

banner47

banner48