banner15

Arınç: Kürt Açılımı riske değer...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, iktidarın Kürt açılımına ilişkin 'riske değer' yorumunda bulundu.

Arınç: Kürt Açılımı riske değer...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Arınç, Bursa Polisevi'nde, gazetecilerin ''Demokratik açılım'' konusundaki sorularını cevaplarken, Hükümet olarak çok ciddi bir çalışmanın içinde olduklarını, konunun kamuoyunda da yoğun şekilde tartışıldığını söyledi.

''RİSKE DEĞER''

Bülent Arınç, İçişleri Bakanı'nın bu projeden doğrudan sorumlu bakan olarak çalıştığını, Başbakan'ın talimatıyla hem parlamento içinde bulunan partilerle hem de Türkiye'de genel olarak yüzde 1'in üzerinde oy almış siyasi partilerin genel başkanlarıyla bugünlerde randevu talep ederek görüşeceğini belirterek, şöyle dedi:

''Henüz netleşmiş bir durum olmadığı için hem o partilerin hem de Türkiye'de bu konuyu düşünen herkesin düşüncesine ihtiyacımız var. Biz bu katkıyı sağlayacak olanlara sadece teşekkür ederiz. Sayın İçişleri Bakanı'mızın sayın Başbakan'ın AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla Meclis'te DTP Genel Başkanı'yla görüşmesini takiben meydana gelen olumlu havayı bütün siyasi partilerle daha da büyütmeye çalışıyoruz. Bu, Türkiye'nin bütünleşmesi, sorunlarını çözmesi, kardeşliğin yeniden duygu olarak da hayat olarak da yeşermesi için gerekli bir projedir. AK Parti iktidarı böyle bir projeyi hayata geçirmekle aslında risk almaktadır, ama bu iş için bu riske de değer, biz bunu böyle görüyoruz.''
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2009, 13:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35