banner39

Arınç: Türk milletine yapılmış bir saldırı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Enerji Bakanı Taner Yıldız'a yapılan saldırıyı sert şekilde eleştirdi.

Arşiv 19.04.2010, 23:02 19.04.2010, 23:02
Arınç: Türk milletine yapılmış bir saldırı


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yapılan saldırıyı kınadığını belirterek, "Türkiye'nin birliği için hayatı boyunca hizmet etmiş çok değerli bir insana atılan bu yumruğu onun şahsında Türk milletine yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz" dedi.

Arınç, Kayseri'de uğradığı yumruklu saldırıda yaralanan Yıldız'ı tedavisine devam edilen Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti.

Bülent Arınç, yaklaşık 20 dakika süren ziyaretinin ardından hastane bahçesinde gazetecilere açıklama yaptı.

Arınç, bugün TBMM'de Anayasa değişikliğiyle ilgili çok önemli bir görüşme olduğunu anımsatarak, "Belki biraz sonra oylamalar başlayacak. Kendisi büyük bir istekle bu oylamalara katılmak istiyor. Bunun Türkiye'nin yararına olduğunu düşünüyor. Ve şu andaki durumuyla da bir ara gelip oylamalarda hazır bulunmak istediğini dile getirdi" diye konuştu.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Arınç, "Camide olumsuz konuşmalar olmuş birkaç kişi tarafından fakat bunlar susturulmuş. Daha sonra kabristanda cenaze defnedildikten sonra nereden geldiği pek belli olmayan hatta cenaze defin işlemi bittikten sonra birisi adeta uçarak 3-4 metre öteden ve çok profesyonelce kendisini yaralamış. Ve burnundan darbe almış. Tabi bu kişinin kimliği, mensubu olduğu sendika veya eğitim kurumu söyleniyor ve bunlar Emniyet tarafından da araştırılıyor" şeklinde konuştu.

Bakan Yıldız'a yönelik saldırıyı kınadığını vurgulayan Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ben, sayın bakanım Taner Yıldız'a yapılan bu saldırıyı Türk milletinin dirliğine, birliğine bir saldırı olarak görüyorum. Çünkü sayın bakanımız hem Kayseri'nin tertemiz bir evladı olarak bu ülkeyi seven iyi bir insan olarak, hem hükümetimizin değerli bir bakanı olarak bu saldırıyı hak etmemiştir. Hiçbir zaman bu saldırıyı hak etmedi. Hangi düşüncedir ki bu tertemiz insana bir yumruk vurmaya cesaret ediyor ve bundan hiç utanç duymuyor. Bunu kınıyor ve lanetliyoruz. Yanlış buluyoruz. Ve Türkiye'nin birliği için hayatı boyunca hizmet etmiş çok değerli bir insana atılan bu yumruğu onun şahsında Türk milletine yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz.

Geçmişten bu yana söylediğim bir sözü tekrarlamak istiyorum; Maalesef muhalefet liderleri de bir kısım kişiler de bazı konuları öylesine bir düşmanlık haline getiriyorlar ki bunlardan istifade eden insanlar bulunabilir. Pek çok saldırı, provokasyon bu düşünceler altında yapılmış olabilir. Eğer bu kişi açılımın karşılığında böyle bir saldırıyı yaptığını ifade etmişse (televizyon haberlerine bakarak söylüyorum) bu açılımın bir vatan hainliği, bir bölücülük olduğunu söyleyenlerin bu sözlerinin sonucunu görmelerinden herhalde utanacaklardır diye ümit ediyorum."

Kaynak : AA


 

banner53
Yorumlar (1)
mehmet 11 yıl önce
sizleri milet deyil hükümet güçleri koruyor. yürekli türk milleti memleketinde elini kolunu sallayarak gezer eger allı aksa
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?