Arınç: Türkiye'de şeflik dönemi sona erdi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'de şeflik döneminin bir daha dönmemek üzere sona erdiğini söyledi.

Arınç: Türkiye'de şeflik dönemi sona erdi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'nin her geçen gün özgürleştiğini ve demoktarikleştiğini belirterek, "Halen skolastik düşüncelerle kendi dönemlerini, şeflik dönemlerini hatırlayıp 'ah' çekenler, gözlerini açıp bu dönemlerini görsünler. O dönemler bir daha gelmemek üzere geçti artık." dedi.

Cihan Haber Ajansı'nın 18. kuruluş yıldönümü nedeniyle hazırlanan geceye katılan Arınç, Türkiye'nin 3. dünya ülkesi sınıfından çıktığını; batılı, çağdaş, güçlü ve millet iradesine dayanan demokratik bir ülke olarak kabul gördüğünü dile getirdi.

Türkiye'nin her geçen gün demokratikleştiğini ve özgürleştiğini vurgulayan Arınç, "Halen skolastik düşüncelerle kendi dönemlerini, şeflik dönemlerini hatırlayıp 'ah' çekenler, gözlerini açıp bu dönemlerini görsünler. O dönemler bir daha gelmemek üzere geçti. Bugünler, pek çok güzel günleri yaşadığımız günler oldu. Bu işler sancısız olmuyor. Sonunda çok güzel çok hayırlı işler olacak." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de herkesin korkularından kurtulduğunu ve vehimlerinden de uzaklaştığının altını çizen Arınç, "Türkiye'de herkes korkularından kurtulup, vehimlerinden uzaklaşıyor, özgürleşiyor. Sokağa artık rahatlıkla çıkıyor. 33 yıldan beri yanına bile yaklaşamadığımız Taksim'de bayram havasında 200 bin kişi korkusuzca bir araya gelebiliyorsa, bunun sebebi bellidir." diye konuştu.

"33 yıldan beri bu ülkede çeteler vardı." diye konuşan Arınç, "Mafyaların, yasa dışı çetelerin, faili meçhul cinayetlerin arka planları araştırılmıyor. Ne Maraş'ın hesabını sorabildiler? Ne Sivas'ın, ne Çorum'un, ne Taksim olaylarının? Entelektüel aydınların, gazetecilerin ve şehit verdiğimiz onlarca güzel insanın hiçbirinin faili ortaya çıkarılmadı. Sekiz yıldan bu yana 55 tane mafya tipi örgütlenmeyi çökerttik. Artık nefes alamaz hale geldiler. Hablemitoğlu cinayeti haricinde hiçbir faili meçhul cinayet kalmadı. Türkiye'de artık her şey ortaya çıkıyor. Her şey gizli kalmıyor. Her şey ortada ve içi açıldıkça Türkiye'yi geri bıraktıran Türkiye'yi tökezleten, Türkiye'yi diz kapaklarının üzerine çöktüren, bütün kötülükler güneşin aydınlığında birer birer ortaya çıktı. Artık yeni bir Türkiye var ve bu yeni Türkiye yeni çağdaş ve güçlü bir Türkiye olacak." dedi.

28 maddelik anayasa değişikliğinin başarıyla Meclis'te sonuçlandığına dikkat çeken Arınç, anayasanın 2010'un Temmuz ortalarında referandumla sonuçlanacağının altını çizdi.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2010, 01:02
banner53
YORUM EKLE

banner39