banner15

Arınç'tan ilginç Cübbeli Ahmet yorumu

Baykal'ın Cübbeli Ahmet Hoca'yı arayıp geçmiş olsun demesine Bülent Arınç'tan ilginç yorum geldi

Arınç'tan ilginç Cübbeli Ahmet yorumu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'nin değişim içinde olduğunu belirten Arınç, irticanın artık tehlike olmadığını Cübbeli Ahmet Hoca örneğiyle verdi.

Haber 7'nin haberine göre NTV'de katıldığı canlı yayında Baykal'ın Cübbeli Ahmet Hoca'yı aramasını değerlendiren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise farklı bir pencereden bakarak Türkiye'de artık irtica tehlikesinin olmadığının Baykal'ın bu girişimleriyle gün yüzüne çıktığını söyledi.

Arınç, Murat Akgün'ün kendisine yönelttiği “İrticanın artık bir tehdit olmaktan çıktı düşüncesi mi hakim Hükümet’te?” şeklindeki soruya cevap verirken konuyu CHP lideri Deniz Baykal’ın Cübbeli Ahmet Hoca’yı aramasına getirdi. Cübbeli Ahmet Hoca için "Biz onu yanımıza alsak, birlikte bir fotoğraf sergilesek başımıza neler gelebileceğini az çok tahmin edebiliyoruz." diyen Arınç, Fatih Altaylı'ya da göndermede bulundu. Habertürk Televizyonunu kast ederek Cübbeli Ahmet'in bir televizyon programı tarafından "kadrolu yorumcu" yapıldığını belirten Arınç şunları söyledi: "Ama bir televizyon kanalı maşallah neredeyse kadrolu yorumcusu yaptı, her hafta programlara çıkartıp, bu hoca efendinin incilerini gülerek ve güldürerek izlettiriyorlar."

"CHP ARTIK TEHDİT OLARAK GÖRMÜYOR"

Arınç'ın konuya ilişkin şunları kaydetti: "CHP 29 Mart seçimlerinden önce yıllarca tehlike olarak gördüğü ve yaprak kımıldasa “irtica var” diye konularda, mesela “laiklik elden gidiyor, rejim tehlikede” dediği konuların artık tehdit olmadığını gördü. CHP kendisini rejimin teminatı olarak gören, Atatürk’ün partisi olarak gören, Cumhuriyetten bizzat sorumlu olarak gören bir parti... Ama seçimler öncesinde tarikat büyüklerinin çocuklarını büyük merasimlerle CHP rozetini taktı. Aynı zamanda çarşaflı hanım efendilere de parti rozetini taktı, “Bunlar bizim zenginliğimizdir, biz onlarla siyaset yapacağız” dedi.

Arınç ayrıca ''Hatta Sayın Baykal birkaç gün önce de Cübbeli Ahmet Hoca’ya telefon açarak “geçmiş olsun” dediği ortaya çıktı. Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’yi biliyorsunuz. Biz onu yanımıza alsak, birlikte bir fotoğraf sergilesek başımıza neler gelebileceğini az çok tahmin edebiliyoruz. Ama bir televizyon kanalı maşallah neredeyse kadrolu yorumcusu yaptı, her hafta programlara çıkartıp, bu hoca efendinin incilerini gülerek ve güldürerek izlettiriyorlar. Demek ki tehlike olmaktan çıkan bazı şeyler var Türkiye’de. CHP iktidarda olsaydı MGK’da bu düşüncelerini açıklayacak ve “artık Türkiye’de irtica tehlike olmaktan çıkmıştır” diyecekti. Ben olsam her halde böyle bir kanaate varacaktım. Ama biz bundan farklı düşüncelerimizi MGK’da söyleyeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 12:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
ORHAN GÜNDOĞDU
ORHAN GÜNDOĞDU - 11 yıl Önce

bülent arınç yalan söylemek zorundamı.herhafta kadrolu yorumcu gibi çıkarılıyor lafı tamamen yalan.nasıl bu kadar insanlar değişebiliyor anlamıyorum.

ABDULLAH
ABDULLAH - 11 yıl Önce

zaten bu cübbeliden olsa olsa böyle medya maymunu olurdu

hakkı
hakkı - 11 yıl Önce

kadrolu olsun be kardeşim ne çıkar.cüppeliye bişi dememiş be. izliyoss hep beraber işte. aslan cüppeli. hadi adioss

mert kafkas
mert kafkas - 11 yıl Önce

bence cübbeli görülebilecek en büyük ilim adamı her da bile konuşamazşeye kuran ve hadislerden cevap veriyor o medya maymunu diyen ayıp ediyor nasıl olsa Allah görüyor ona cezasını verir bir müslüman bırah bir alimi bir içkicinin hakkın

banner39

banner50

banner47

banner48