Arınç'tan internet yasası sözü

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, internet yasasını çıkaracaklarına dair söz verdi.

Arınç'tan internet yasası sözü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

İnternet medyası alanında faaliyet gösteren dernekler tarafından düzenlenen konferansa Başbakan Yardımcısı Bülent Arıç da katıldı. Arınç toplantıda bazı vaatlerde bulundu.

İnternet Medyası Derneği üyeleri Kadir Has Üniversitesi'nin ev sahipliğinde biraraya geldi. Zirveye Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç başta olmak üzere internet medyasının önemli isimleri katıldı. Zirve, İnternet Medyası Derneği Başakanı Hadi Özışık'ın açılış konuşması ile başladı. Özışık, internet medyasının artık tanınma vaktinin geldiğinin ve siyasilerden destek beklediklerini söyledi. 'FIFA bile interneti medya kabul edip organizasyonlarına davet edken Türkiye'de internet gazetecileri bir başbakanı ve cumhurbaşkanını takip edememizi bizleri üzmektedir' dedi. Daha sonra söz alan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'İnternet ve bilgisayar artık gelişmiş toplumların vazgeçilmez aracı olmuştur.. Facebook ve twitter gibi paylaşım siteleri hayattaki sınırları kaldırmıştır' dedi. İstatistiklere göre, internete girenlerin yüzde 70'lik kısmı haber almak için girenlerden oluştuğunu söyleyen Arınç, 'İnternet haberciliği giriş sayıları bakımından artık gazete t,rajlarının önüne geçmeye başlamıştır' dedi.

Arınç, internette yasaklamalarla bir yere varılmayacağının altını çizerek, 'Bizim hükümet olarak da yasaklara bakış açımız bilinmekte' dedi.

OCAK AYINA KADAR YASAYI ÇIKARMAYI PLANLIYOR

TRT, Anadolu Ajans ve RTÜK'ün kendi bakanlığına bağlı olduğunu söyleyen Arınç, 'Göreve 1 yıl önce geldim. İlgili yasayla çalışmlarımız oldu. Önümüzdeki günlerde komisyona gelecek. En geç de Ocak ayında bu sorununuzu çözeceğimizi düşünüyorum' dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2010, 12:05
banner53
YORUM EKLE

banner39