Arınç'tan Kılıçdaroğlu'na: Batman'da değil Ankara'da söyle!

Kılıçdaroğlu'nun Öcalan'ı da içine alacak şekilde genel af talebi, aynı konuda bugüne kadar suçlanan AK Parti'yi öfkelendirdi.

Arşiv 08.03.2010, 17:48 08.03.2010, 18:07
Arınç'tan Kılıçdaroğlu'na: Batman'da değil Ankara'da söyle!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bülent Arınç'tan CHP'ye genel af tepkisi. CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun Batman’da yaptığı konuşmada 'Genel Af' talebinde bulunduğunu söyleyen Bakan Arınç, “Oldu mu şimdi bu? Ben gazetelerin yalancısıyım. Açın bugün Milliyet,  Hürriyet gazetelerini, bütün gazeteleri, sayın Kılıçdaroğlu 'Biz genel affa taraftarız' diyor. Yanlış duymadınız, birbirinizi çimdikleyin. Diyor ki, 'Genel af istiyoruz'. Yani genel af olduğu zaman o bizi itham ettikleri, suçladıkları Öcalan, İmralı'dan çıkacak, evine gidecek demektir. Genel affın içine bir istisna koyamazsınız. E sen bununla bizi suçluyordun, aklımızdan geçmeyen şeyleri bize  iftira atarak, 'Bunlar vatan hainidir, bölücüdür.' diyordun. Sadece onları  suçlamayalım, başkaları da bu lafları söylüyordu. Peki şimdi sen 'Genel af  istiyoruz' diyorsun. Nerede, Batman'da. O zaman üç sorum var. Batman'da  söylediğini Ankara'da da tekrar edecek misin? Hele hele Alaşehir'e gelip, burada  da konuşacak mısın? İkincisi bu senin konuştukların mı, yoksa Baykal da mı aynı düşünceye  sahip? Senin düşüncense niçin sadece Batman'da konuşuyorsun, CHP bunu kabul  edecek mi? Bugün gazetelerde bunu okuduğumda inanamadım. 'Genel af istiyoruz' demek  demokratik açılıma bu taraftan da olsa bir destek midir, yoksa rüşveti kelam  gibi, 'Batman'da bunu söylersem beni alkışlayacak 10 kişi çıkar' diye mi düşündü  Kılıçdaroğlu?

Bugün mutlaka sayın Baykal'ın ya da parti yönetiminin 'Biz Kemal  Kılıçdaroğlu gibi düşünüyoruz, genel aftan yanayız' demesini bekliyoruz. Aksi  taktirde bu kendi düşüncesidir. 'Biz parti olarak böyle bir düşünceye sahip  değiliz' açıklamasını yapmaları lazım.”

BOZDAĞ: GÜNDEMİMİZDE YOK

Ak Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ,  “Gündemimizde genel af yok” dedi. Bozdağ, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun, “Toplumsal barışın bir parçası olacaksa genel affa 'evet' deriz” açıklamasının hatırlatılması  üzerine, “Gündemimizde genel af yok” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?