Arıtman'a tepki: 'Önce kendi soyunu araştırsın!'

Gül'e yönelik sözleriyle gündeme gelen Arıtman'a, AKP Kayseri Milletvekili Karayel tepki gösterdi.

Arşiv 20.12.2008, 19:40 20.12.2008, 19:40
Arıtman'a tepki: 'Önce kendi soyunu araştırsın!'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yönelik sözleriyle gündeme gelen CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'a, AKP Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel tepki gösterdi. Karayel, "CHP'ye de yakışmayan bu milletvekilinin kendi soyunun araştırılmasını, faşist ve etnik anlayışının yeniden gözden geçirilmesini diliyorum" dedi.

AKP Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Meclis Genel Kurulu'nda Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü bütçe görüşmeleri sırasında AKP grubu adına söz aldı. Karayel konuşmasında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün annesine yönelik "Gül'ün annesinin etnik kökeninin Ermeni olduğunu İzmir'deki bir meslektaşım söyledi" diyen CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ı kınadı.

Karayel, "Milletvekili sıfatına yakışmayan Canan Arıtman'ı esefle kınıyoruz. Başka sıfatları da hak etmesine rağmen terbiyemize yakışmadığı için kullanmak istemiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın yedi göbek soyunu biliyoruz. CHP'ye de yakışmayan bu milletvekilinin kendi soyunun araştırılmasını, faşist ve etnik anlayışının yeniden gözden geçirilmesini diliyorum" diye konuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar (1)
oku 15 yıl önce
Yükselmek karşıtlarımızın ayağının altından iskemliyi almak değil, kendi ayağımızın altına iskemli koyabilmek olduğuna inanıyorum. Bu düşüncede olanlara saygılar sunuyorum.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?