Artık onlarında günü var

Tarıma ilgi duyanları ilgilendiren için "Tarla Günleri 2010 Fuarı" başlıyor.

Artık onlarında günü var


Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

Tarla Günleri 2010 fuarı, 27-30 Mayıs 2010 tarihlerinde Türkiye’de ilk kez ve 250 bin metrekare gibi geniş bir açık alanda uygulamalı örneklerle sergilenecek.

Tarla Günleri 2010 fuarında çiftçiler, akademisyenler, ziraat mühendisleri, distribütörler ve tarıma ilgi duyan herkes hem gübre, tohum ve ilaç firmalarının örnek tarla sergilerini gezebilecek, hem de mekanizasyon firmalarınca sunulan teknolojik ve yeni ürünleri doğrudan doğruya firma yetkilileri ve teknik uzmanların eşliğinde görerek bilgi alma imkanına kavuşacak. 

Tarla Günleri fuarı Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika gibi ülkelerde uygulanan başarılı modellerin ardından Türkiye’de de DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2010 adıyla düzenlenecek. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nin desteklediği fuar 27-30 Mayıs tarihleri arasında Tekirdağ’ın Karaevli köyündeki 250.000 m2’lik geniş bir alan üzerinde, Alman Tarım Birliği (DLG) ile Önder Çiftçi Projesi (ÖÇP) ortaklığında kurulan DLG Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de bir ilk olmasının yanı sıra, her şeyin arazi üzerinde uygulamalı olarak sergileneceği bu açık alan fuarına gübre, zirai ilaç, traktör, biçerdöver, mekanizasyon (toprak işleme makineleri), mibzer, gübre serpme ve ilaçlama makineleri, danışmanlık ve mühendislik alanları ile akademik dünyadan 15.000’i aşkın ziyaretçinin katılması bekleniyor.

ÖÇP-DLG Tarla Günleri 2010 üç bölümden oluşuyor:
• Çağdaş bitki çeşitleri, gübre ve bitki koruma maddeleri
• Katılımcıların en yeni bitki yetiştirme eğilimleri hakkında bilgi veren bir kampus alanı ile deneme arazileri
• Makine demonstrasyonları
Ayrıntılı bilgi www.tarlagunleri.com ve www.dlg.org adreslerinden alınabilir.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2010, 20:04
banner53
YORUM EKLE

banner39