ASALA Türkiye'yi tehdit etti : Sonunda dağılacaksın

ASALA yeni yayınladığı bildiride, Türkiye topraklarından talebini yine dile getirerek tehdit etti.

ASALA Türkiye'yi tehdit etti : Sonunda dağılacaksın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

47 Türk diplomatı katleden Ermeni ASALA örgütü, 1915 olaylarının 95. ve örgütün 35. kuruluş yıldönümü nedeniyle Ermeni ajanslar aracılığıyla bir bildiri yayımladı.

ASALA, Türkiye'nin önünde sonunda dağılacağını iddia etti. Örgüt, Ermenilere ait olduğunu iddia ettiği toprakların kurtarılması gerektiği duyurdu.

1915 olaylarının 95. ve örgütün 35. kuruluş yıldönümü nedeniyle bildiri yayımlayan ASALA, "Güçlü saldırılarımız karşısında Türk devleti paniğe kapıldı ve Ermenileri gözardı etme politikasını tekrar şekillendirmek zorunda kaldı" ifadesini kullandı.

'Türkiye'nin doğusunun Ermeni halkının bin yıllık yurdu' olduğunu iddia eden ASALA, 'bu toprakların kazanılması ve 'soykırımın' tanınması için mücadeleye devam edilmesi' çağrısında bulundu.

Bildiride, Erivan yönetiminin diasporayla uyumlu siyaset oluşturması da talep edildi.

Türkiye'nin önünde sonunda dağılacağı iddia eden örgüt bildirisinde özetle şu ifadeler yer aldı:

"Batı Ermenistan'ın kurtarılmasına yönelik mücadele 35 yıl önce somut faaliyet aşamasına geçti. 1975 yılında yeni mücadele dönemini başlattık ve laftan işe geçtik. Beklenmeyen, sert ve güçlü saldırılar karşısında Türk devleti paniğe kapıldı ve Ermenileri gözardı etme politikasını tekrar şekillendirmek zorunda kaldı. Katledilen halkın çocukları, Türkiye ile güç diliyle konuşmaya başladı. Böylece tüm dünya kamuoyu Ermeni halkının halen yaşadığına ve hakkını talep ettiğine tanık oldu.

Kaybolan 60 yılı geri götüremeyeceklerini anlayan genç Ermeniler halkı olumlu bir geleceğe götüreceklerine inandıkları için ölmeyi ve cezaevlerinde yıllarını geçirmeyi kabullendi. Ancak Diaspora ve Karabağ'da tanık olduğumuz şiddet olayları Ermenilerin yaşadıkları realiteye bir tepkiydi. Çünkü barış misyonlarının sonuç vermediğini gören bir halk, şiddete başvurmak zorundaydı.

Ermenistan ve Ermeni diasporasının tutum ve bakış açıları yaklaşmalıdır. Nüfuzu Türkiye'deki bir büyük kent kadar küçük olan bir Ermenistan devleti de kaliteli ve modern bir yapıya kavuşmalıdır. Böylece genç diaspora kuşaklarında Ermenistan'a sadakat duygusu pekişebilir. Oysa Ermenistan'daki diaspora görüşlerini dikkate almadan gerçekleşen her türlü siyasi değişim, çeşitli ülkelerle yaşayan Ermenilerin vatana bağlılık duygusuna zarar verecek."
 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2010, 15:01
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 11 yıl Önce

kim dağıtacakmış bakalım çıksın meydana üç beş çapulcumu onlar eskiden yediği tokatların yerine yeni versiyonlarını istiyorlar herhalde...

serdar
serdar - 11 yıl Önce

Ermenilerin ardında ittihatçılar ve Türkiye'nin bölge ile barışmasını istemeyenler var, bunlar da kullanılan taşeron bir örgüt, zaten tüm terör örgütleri, gizli servislerin güdümünde veya bağımsız kalabilmiş bir kesimi de o servislerle işbirliği içinde. Ermeniler vazgeçsin bu üç maymunu oynamaktan, Onları ve bizi kimlerin kışkırttığını biliyorlar, öyle geninden başka hiçbirşeyi olmayan barbar misali, kafatasçılık oynu oynayarak bizi kandıramazlar, Ne yani biz de Almanlar ve Ruslar durmadan Avrupayı tehdit ediyor diye, Polonyalıların, Fransızların, Çeçen ve diğer rusya azınlıklarının içinden örgütlere destek versek mutlu olurlar mı? kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapmayacaksın. Sen 400-500 yıldır bu oyunlarla uğraşıyorsan, ben binlerce yıldır uğraşıyorum.

banner39