banner39

Asker bu gece Meclis'ten çekiliyor

TBMM'de gece koruma ve kontrol görevi yapan askeri tabur bu geceden itibaren görevini polise devrediyor.

Arşiv 19.02.2010, 18:14 20.02.2010, 08:56
Asker bu gece Meclis'ten çekiliyor

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TBMM yerleşkesinin üç kapısında, saat 22'den sonra görev alan askerler yerine, güvenlik ve arama kontrolü polisler tarafından yapılacak. Meclise giriş ve çıkışlar, 24 saat boyunca polislerin gözetiminde olacak.

Edinilen bilgiye göre, TBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulunun daha önce aldığı ''giriş ve çıkışlarda güvenlik ve arama kontrolünün polisler tarafından yapılması'' doğrultusundaki kararın uygulamasına bu gece başlanacak.

TBMM yerleşkesinin Çankaya, Dikmen ve Ayrancı (Güvenlik) kapılarından saat 22.00'den sonraki giriş ve çıkışların kontrolünün askerler yerine polisler tarafından yapılmasına yönelik uygulamaya bu gece geçilecek.

Bundan böyle TBMM yerleşkesindeki kapılardan giriş ve çıkışların güvenlik ve arama kontrolü, 24 saat boyunca polisler tarafından yerine getirilecek.

Şimdiye kadarki uygulamada, her gün saat 22.00'den sonra Meclise giriş ve çıkışların kontrolü, askerler tarafından yapılıyordu. Polisler, her gün saat 22.00'ye kadar, Genel Kurul çalışmaları uzaması halinde, bu çalışmalar tamamlanıncaya kadar görev yapıyordu.

Güvenlik Koordinasyon Kurulunun kararı doğrultusunda, polis ve askerlerin nöbet kulübeleri kaldırılarak bunların yerine daha az sayıda ısıtmalı, görüntülü ve çift kişilik modern kulübeler konulacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?