banner15

Askerden 'sakıncalı piyade' fişlemesi

Askerliğini çavuş olarak yapan Onur Duşgül için yazılan raporda, kendisinin ömür boyu kontrol altında tutulması istendi!

Askerden 'sakıncalı piyade' fişlemesi

Maltepe Askeri Lisesi Komutanlığı'nda kısa dönem askerliğini çavuş olarak yapan Onur Düşgül hakkında hazırlanan rapor, bazı erlerin askerlik bitiminde de izlendiğini ortaya çıkardı. 'Kişiye özel' istihbarat belgesinde, Daşgül için "Askerlik sonrası da kontrol altında tutulmalıdır"denildi. 'Sakıncalı Şüpheli Personel Bilgi Formu'nda Düşgül'ün 'sağ' ideolojik akımdan olduğu belirtildi.

ÇAVUŞ'UN KABAHATLERİ!

Düşgül'ün ömürboyu takip altında bulundurulması istenen raporda yasadışı faaliyetler arasında 'namaz kılmak', 'Tarihi ve dini eserleri sürekli bulundurmak', 'Doğu ve Güneydoğu'dan gelen okuma yazma bilmeyen erlere özel ilgi' sıralanıylor. Raporun son bölümünde Düşgül için, "Cumhuriyetin anayasal düzenini eleştirip şeriat düzenini savunmaktadır. Okulda fırsat bulduğunda çevresini görüşleri doğrultusunda zehirlemeyi başarabilecek yetenektedir. Askerlik sonrasında da kontrol altında tutulmalıdır" deniliyor.

SİVİL SİCİLİNE DE İŞLENSİN

'Düşgül raporları', 30 Kasım 2004 'te Maltepe Askeri Lisesi Komutanı Tank Kurmay Albay M. K. imzası ile MİT, Jandarma ve Emniyet'e de gönderildi. Albay M.K. yazısında" raporların ileride Düşgül hakkında yapılacak güvenlik soruşturmaları ve arşiv araştırmalarında çıkması için kayıtlara girilmesini" istedi.

Kaynak: Star
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2009, 11:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
evren taşpınar
evren taşpınar - 10 yıl Önce

Namaz kılmak ve düşünceleri yaymak ne zamandan beridir suç be kardeşim...

banner39

banner36

banner37

banner35