banner39

Askerler aileleriyle görüntülü konuşacak

Türk Telekom'un başlattığı görüntülü telefon uygulaması kışlalarda da uyugulanacak.

Arşiv 27.05.2008, 12:45 27.05.2008, 12:45
Askerler aileleriyle görüntülü konuşacak

Videofon servisiyle görüntülü konuşmayı başlatan Türk Telekom, kışlalardaki ankesörlü telefonları da sisteme dahil ediyor. Böylece askerler, aileleriyle görüntülü olarak hasret giderebilecek.

Türk Telekom Bursa İl Yöneticisi Musatfa Öztürk, ev/iş telefonu hattı sahibi ve geniş bant internet kullanıcısılarının Videofon cihazını Türk Telekom'dan temin ederek, bu servisten kolayca faydalanabileceğini söyledi.

Türk Telekom Videofon hizmetinde geniş iletişim seçenekleri sunduklarını belirten Öztürk; "Videofon ile; kendi görüntünüzü ve görüştüğünüz kişiyi aynı anda ekranda görebilirsiniz. Videofon cihazları ile internette dolaşabilir, e-posta gönderebilirsiniz. Görüşme sırasında karşı tarafın fotoğrafını çekebilirsiniz. SIM kart okuyucu özelliği ile cep telefonunuza kayıtlı ev/iş numaralarını cihaza kopyalayabilirsiniz. İstediğiniz anda karşı tarafa görüntünüzün gitmesini engelleyebilirsiniz. Uzaktaki çocuklarını, torunlarını görmek isteyen aile büyükleri, işitme engelliler, genç sevgililer, askerler, öğrenciler, iş ortamına prestij katmak isteyen tüm şirketler, çalışan anneler, babalar ile birbirleriyle görüntülü görüşme yapmak isteyen herkesbu hizmetten yararlanabilir. Kullanımı çok kolay olan Videofon cihazlarıyla görüntülü görüşme anında başlatılabilir. Çalışan ailelerin çocuklarını gün içinde görerek kontrol edebilmelerine olanak tanır. İş görüşmelerinin yüzyüze gerçekleşebilmesini sağlar. İşitme engelli kullanıcıların işaret diliyle haberleşebilmesine imkan sağlar." dedi.

Bu hizmetten faydalanabilmek için, internet hızının en az 1024/256 KBit/s olması gerektiğini kaydeden Öztürk, görüşme yapacak iki tarafta da Videofon cihazının bulunması gerektiğini vurguladı. Aramaların mevcut ev ve iş numaraları kullanılarak yapılacağını anlatan Türk Telekom İl Yöneticisi Öztürk, tüm vergiler dahil olmak üzere aylık 29,00 YTL karşılığında 24 ay taahhüt alınarak cihaz temini ile görüntülü telefonlar arası 3 bin kontöre kadar ücretsiz görüşme yapılabileceğini açıkladı.
Öte yandan Bursa'nın 217 köyünde 'Kırsal dönüşüm' projesi kapsamında dijital santraller kurulduğunu dile getiren Öztürk, "Kenti köye taşıdık. Artık bu noktalardaki vatandaşlarımız gelen numaları ayrıntılı olarak görebilecek" dedi.


Kaynak: Ajanslarbanner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?