banner39

ASKON Adıyaman'da Çelik dönemi

ASKON, Adıyaman Şube Başkanlığı için yapılan kongrede Mahmut Çelik başkanlığa seçildi.

Arşiv 28.05.2008, 09:07 28.05.2008, 09:07
ASKON Adıyaman'da Çelik dönemi

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adıyaman Şube Başkanlığına Mahmut Çelik seçildi.

Bozdoğan Otelde gerçekleştirilen ASKON Adıyaman Şubesi 1. Olağan Kongresine Vali Ramazan Sodan, AKP Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca ve G. Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Ersoy ve çok sayıda Adıyamanlı İşadamı katıldı.

Adıyaman'ın gelişimine katkı sağlamak için gerçekleştirildiği ifade edilen kongrede Adıyaman'ın ülke ekonomisine yaptığı katkılar dile getirildi.

ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca yaptığı konuşmada " Sivil toplum kuruluşu olarak 1998 yılından bu yana faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Sivil olmasının altını çizerek yinelemek isterim ki, bizim sivilliğimiz, bu topraklara aidiyeti ve Anadolu kimliğine mensubiyeti çok net ifade eder. Heyecanımızda enerjisini aynı kaynaktan alır. Bilmenizi isterim ki, motivasyonumuzu oluşturan da, besleyen de bu toprakların ruhudur. Zaman örgütlenme zamanıdır. Bir araya gelmek zorundayız. Sizlerle buralarda buluşmayı önemsediğimizi bilmenizi istiyoruz" dedi.

ASKON Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Çelik, " Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, 5 ay gibi kısa bir sürede, altı arkadaşımızla çıktığımız bu yolda şu an 38 üyemizle yolumuza devam etmekteyiz. İlimize katkıda bulunmak isteyen işadamı arkadaşlarımızla diyalogları artırmak suretiyle şubemizi her geçen gün ileriye götürme gayreti içinde olacağız" dedi.

G. Başkan Koca başkanlığındaki heyet temaslar çerçevesinde Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Ersoy'u ziyaret etti. Ayrıca GAP İdaresi ve Atatürk barajını ziyaret eden heyet ilgililerden bilgi aldı. Şanlıurfa'da Balıklı Gölü de ziyaret eden heyet yarın Diyarbakır'da Başbakanın katılacağı GAP Toplantısına G. Başkan Mustafa Koca başkanlığında ASKON Heyeti de katılacak.


 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?