banner39

Aslan, dört yaşındaki kızı az daha parçalıyordu

Rusya'da babannesi ve dedesi ile hayvanat bahçesine giden 4 yaşındaki bir çocuğu, aslan parçalıyordu.

Arşiv 01.06.2010, 00:24 01.06.2010, 00:32
Aslan, dört yaşındaki kızı az daha parçalıyordu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya’nın Tambov şehrinde bulunan bir hayvanat bahçesinde aslanın saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Nastya’nın kolunu doktorlar kesmekten kıl payı kurtardı.

Bir kaç saat süren ameliyata şehrin en iyi doktorları çağırıldı.

Babannesi ve dedesi ile birlikte gittiği hayvanat bahçesinde her kafesin önünde fotoğraf çektiren Nastya,  yırtıcı hayvanların bulunduğu bölüme geldiğinde aslanın saldırısına uğradı.

Fotoğrafını çekmek için torunumu o kafesin önüne ben yolladım şeklinde konuşan Nastya’nın babaannesi, “Alçak olan kaldırımın üzerinden atladıktan sonra heyeceanlı bir şekilde kafesin önüne gitti ve çocuklara has olan bir cesurlulukla poz verdi. Tam fotoğrafını çekecektim ki, arkadan aslanın ona doğru yaklaştığını gördüm.  O an hiçbir şey yapamadım ve küçük torunum aslanın pençelerinin arasında kaldı. Kafesin bulunduğu parmaklıkların aralıkları daha dar olsaydı, torunumu  kafesin içine alamayacaktı” açıklamasında bulundu.

Hayvanın pençeleri arasında boğazı yırtılan çocuğun, kısa sürede çığlıkları kesildi ve kan kokusunu alan aslan kurbanı hırpalamaya devam etti.

nastya.20100601002334.jpg

Hayvanat bahçesindeki ziyaretçiler, ellerine  geçen bir demir parçasıyla aslanın  kafasına darbeler indirmeye başladı ve sonunda yüksek tazyikli suyla hayvanı kafesin diğer köşesine  atmayı başardı.

Life News’e demeç veren hastanenin nöbetçi doktoru Viktor Shishlyannikov , durumu şöyle anlattı: “Çocuğun durumu hala çok kritik ve bu yüzden yoğun bakımda baygın olarak tutuyoruz. Kızın sol omuzu ve köprücük kemiğinde çok sayıda kırıklar ve ayrıca ısırmadan kaynaklan yırtıklar var. Getirildiğinde kopmuş kolu resmen damar ve sinir ucuna asılı duruyordu. Aldığı yaralardan  Nastya’nın , hastaneye vardığında şokta  olmasına rağmen, bilinci yerindeydi.Şu an çocuğun , tedavisini hastanemizin   yoğun bakım ünitesinde , özellikle bayıltarak sürdürüyoruz.”

Bölge yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre; yaşanan bu korkunç olaydan sonra hayvanat bahçesi ziyaretçilere geçici bir süre kapatıldı.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?