banner39

'Aslan Kardeşim' içerikli yeni kaset

Ogün Samast'ın Samsun'da yakalanması sırasında başka görüntülerin de yer aldığı ikinci bir kaset ortaya çıktı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Aslan Kardeşim' içerikli yeni kaset

Hrant Dink'in katili Ogün Samast'ın Samsun'da yakalanması sırasında başka görüntülerin de yer aldığı ikinci bir kaset ortaya çıktı. Kasette 'Aslan kardeşim' gibi ifadeler var

Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesi sonrasında başlatılan müfettiş soruşturmalarında yeni bir iddia daha gündeme geldi. Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'ın Samsun'da muhafaza altına alınması sırasında başka görüntülerin yer aldığı ikinci kaset ortaya çıktı. "Aslan kardeşim" ifadelerinin yer adığı ikinci kasetteki görüntülerin jandarma görevlilerince kayda alındığı öne sürüldü.

İddiaya göre, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin Türk bayrağı önünde Samast'la birlikte poz veren polis ve jandarma görevlileriyle ilgili olarak incelemenin sonuna geldikleri günlerde Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne ait 155 polis imdat telefonuna ihbar geldi.

Kent merkezinde verilen üç ayrı adreste şüpheli paket bulunduğu yönünde gelen ihbar üzerine adreslere giden polis, ihbarda belirtildiği gibi üç ayrı paket buldu.

Cep telefonu ve sigara

Paketlerin içinde bulunan CD'lerde yapılan incelemede, yine Samast'la birlikte bazı jandarma görevlilerinin yer aldığı ve öncekinden daha farklı görüntülerin bulunduğu belirlendi.

Jandarma görevlilerince kayda alındığı öne sürülen görüntülerde zanlı Samast'ın elindeki sigarayı içtiği, yine elinde cep telefonu bulunduğu anlaşıldı. Samast'ın elinde Türk bayrağı bulunduğu sırada, bir kişinin "aslan kardeşim" şeklinde övgü sözleri söylediği, bir başka kişinin de "Ben resmi kıyafet giyeyim, öyle çektirelim" sözlerinin yer aldığı öne sürüldü.
Samsun'dan ayrılan müfettişlerin 2. kasedi de inceleme kapsamına aldığı, adli soruşturmanın yanı sıra disiplin soruşturması için de rapor hazırladığı öğrenildi.

Bu arada polis muhbiri Erhan Tuncel'in emniyetle ilişkisinin "jandarma'ya çalıştığı" gerekçesiyle kesildiği yönündeki bilgilerin doğru olmadığı öne sürüldü. Milliyet'e konuşan üst düzey bir emniyet yetkilisi, Tuncel'in 2006'nın yaz aylarından itibaren istihbarat görevlilerinin buluşma taleplerine olumlu yanıt vermemesi üzerine "değerlendirme sürecine" alındığını, polisin aynı grup içinden başka bir kişiyi kullanmaya başlamasıyla ilişiğinin kesildiğini belirtti.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?