banner39

Atalay: Çelebi'ye yapılan saldırı terör değil

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Çelebi'ye yapılan saldırının terör ve siyasi yönü yok" dedi.

Arşiv 05.10.2009, 21:41 05.10.2009, 22:59
Atalay: Çelebi'ye yapılan saldırı terör değil

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, DİSK Başkanı Süleyman Çelebi'ye yapılan silahlı saldırının siyasi ve terör bağlantısınıın bulunmadığını söyledi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Başkanı Süleyman Çelebi'yi bulunduğu hastanede ziyaret etti. Hastaneye İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile birlikte gelen Bakan Atalay, hastanede yaklaşık on dakika kaldı. Çıkışta açıklama yapan Atalay, olayın hiçbir siyasi ve terör yönünün bulunmadığını belirtti.

Zanlının DİSK genel merkezine randevu ile geldiğini aktaran Beşir Atalay, zanlının Çelebi tarafından daha önceden tanındığını ifade etti. Çelebi'nin bacaklarına 6 kurşun isabet ettiğini kaydeden Atalay, sevdindirici olanın Çelebi'nin hayati tehlikesinin bulunmaması olduğunu dile getirdi. Atalay, Başbakan RecepTayyip Erdoğan'ın da olayla ilgili geniş bilgi aldığını söyledi. Saldırıyı kınadıklarını belirten Atalay, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bilgisini verdi.

Florence Nightingale Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mücahit Atmanoğlu da, Çelebi'nin sağlık durumu ile ilgili bilgi verdi. Atmanoğlu, Çelebi'nin ameliyata alındığını ve genel durumunun iyi olduğunu açıkladı. Çelebi'nin daha önce geçirdiği kalp ameliyatı nedeniyle yoğun bakımda tutulduğunu aktaran Atmanoğlu, Çelebi'nin bacaklarında üç kırık olduğunu belirtti.

Atmanoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini sözlerine ekledi.

ÇELEBİ'NİN AMELİYATI 2 SAAT SÜRDÜ

Bu arada DİSK Başkanı Süleyman Çelebi Florence Nightingale Hastanesi'nde saat 19.00 sularında ameliyata alındığı ve iki saat süren operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştiği öğrenildi. Saat 21.00'de ameliyathaneden çıkarılan Çelebi'nin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?