banner15

Atalay, Kürt açılımını STK'lara götürüyor

Hükümetin Demokratik açılımını yöneten Bakan Atalay 18 STK ile daha görüşecek.

Atalay, Kürt açılımını STK'lara götürüyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hükümetin Demokratik Kürt Açılımı'nı yöneten İçişleri Bakanı Beşir Atalay görüşmelerine devam ediyor. Atalay, siyasi partiler ve TOBB'dan sonra görüşmelerine Sivil Toplum Kuruluşlarıyla (STK) sürdürmeye devam edecek.

İçişleri Bakanı Atalay, 'Demokratik Açılım' çalışmaları kapsamında yarın Ankara'da 18 sivil toplum kuruluşu ile biraraya gelecek.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, yarın bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle görüşecek.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bakan Atalay, ''Demokratik açılım'' çalışmaları kapsamında Ankara Rixos Otel'de bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle öğlen yemeğinde bir araya gelecek.

Toplantıda, Mülkiyeliler Birliği Vakfı, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Helsinki Yurttaşlar Derneği, İnsan Hakları Derneği, KA-MER Vakfı, KADER, Türkiye İnsan Hakları Vakfı, İnsan Hakları Ortak Platformu, MAZLUMDER, USAK, SETA Vakfı, TEPAV, Liberal Düşünce Topluluğu, Türkiye Yazarlar Birliği Derneği Birlik Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, Ekonomi ve Sosyal Araştırmalar Derneği, Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi ile Diyarbakır Demokrasi Platformundan temsilciler yer alacak.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 19:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35