Atina'dan dönen Erdoğan Manisa'da konuştu

Atina dönüşü Manisa'da bir dizi açılışlara katılan Başbakan Erdoğan, Anayasa değişikliği konusuna değindi.

Atina'dan dönen Erdoğan Manisa'da konuştu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Yunanistan ziyaretin bugün sona eren Başbakan Erdoğan oradan İzmir'e oradan da Manisa'ya geçti. Erdoğan Manisa'da bir dizi yatırımların açılışına katıldı. 

Açılış konuşan Erdoğan muhalefete yüklendi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları: "Burada yarım milyarlık bir yatırım gerçekleştiriliyor. Buradan kriz tellallarına sesleniyorum. Gelin teğeği görmek istiyorsanız. Ekonomik göstergelerde iyi sinyaller almaya başladık. Bunların ötesinde büyük gelişmniş ülkeler ile IMF gibi kuruluşlar Türkiye'nin krizi atlattığını teyit ediyor. Avrupa basını dikkat çekiyor. Kriz başlarken ne dediler, IMF olmazsa olmaz dediler. Bize baskı yaptılar ama biz soğuk kanlılığı elden bırakmadık. Ülke menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Kendimize milletimize memurumuza güveniyoruz. Bu millet kendi imkanları ile çok bağdire atlattı bunu da aşar diyoruz. Moral çok önemli. İyimserlik çok önemli. Moral yüksek olacak birbirmize güvenip inanacağız...

Moralleri bozmaya çalışanlara asla prim vermeyeceğiz. Bugün 81 ilde çarklar tıkır tıkır işliyor. Krizde tam 1 milyar dolarlık yatırım gerçekleşti.

Şu hususa dikkat çekmek istiyorum Anayasa sadece hukuki metin değildir. Üst bir norm değildir. Ülkenin bugününü geleceğini ilgilendiren bir metindir. Anayasa ekemk iş aşla doğrudan ilintilidir. Bizi eleştirdiler. Bunların anlayışı bu. İyi bir Anayasanız yoksa hiçbir şekilde ilerleme kaydedmezsiniz... Bunlar anayasanın ne olduğunu bilmiyor. Bunlar dar karanlık gözlüklerle bakıyor. Türkiye'de 10 yıllarca oluşmuş darlığın nedeni mevcut anayasanın ihtiyaca yetmiyor olması. Türkiye'nin en büyük ülke olmasının önündeki sorun Anayasa'nın anti demokratik yapısı yer alıyor. Ne çıkma Anayasa Mahkemesine götürdünüz. Mahkemenin adı Ana Muhalefet mahkemesi oldu."  

Muhalefetin anayasa değişikliği konusundaki tavrınıon adı demokrasi değil... Biz 60'a da 120 güne de hazırız. Biz ne yapacağız o sandıkalara gidip gümbür gümbür o sandıktan çıkaracağız...


Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 18:36
banner53
YORUM EKLE

banner39