Atlasjet, tazminat ödemeye başlıyor

Atlasjet, Isparta'daki kazada ölenlerin yakınlarına, 25 bin dolar ön ödeme yapma kararı aldı.

Atlasjet, tazminat ödemeye başlıyor


Atlasjet, Isparta'daki kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına, 25 bin dolar ön ödeme yapma kararı aldığını açıkladı.

World Focus Havayolları'ndan kiralanan MD83 tipi yolcu uçağının düşmesi sonucu vefat eden yolcuların yasal tazminat hesaplamaları ve prosedürleri tamamlanana kadar, yakınlarının maddi mağduriyetlerinin önüne geçebilmek için her yolcu yakınına 25 bin dolar ön ödeme yapılacak.

Yapılan açıklamada, "Ödemelerin yapılabilmesi için, gerekli evrakların (vukuatlı nüfus kayıt örneği, vekaletname, ibraname) tamamlanıp; 0212 6632751 numaralı faksa veya İstanbul'da Atlasjet Havacılık A.Ş. Genel Müdürlük, Yeşilyurt Mahallesi Eski Halkalı Yolu Alaçatı Evleri yanı No:5/B 34153 Florya, İstanbul adresine göndermeleri veya İstanbul dışındalar ise Atlasjet Havacılık A.Ş.'nin satış ofislerine teslim etmeleri gerekmektedir. Yasal tazminatların belirlenmesine takiben, en kısa sürede anlaşmaya varılan rakamlar üzerinden kesinleşmiş tazminat ödemeleri de, beklenmeden yapılacaktır" denildi.

Öte yandan Atlasjet Havayolları, yaşanılan kaza sonrasında ilk olarak yolcu yakınlarına ulaşmak ve kendilerine her türlü desteği sağlamak amacıyla, "Aile Destek Birimi" kurdu.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2007, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER