banner39

Avrupa en güzel minaresini arıyor

Avrupa'nın en güzel çağdaş minaresini belirlemek için düzenlenen fotoğraf yarışması başladı

Arşiv 16.02.2010, 14:01 16.02.2010, 14:13
Avrupa en güzel minaresini arıyor


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

COJEP İnternational, lMCOSE ve British Council’in ortaklaşa yürüttükleri ve Avrupa’nın en güzel minaresini belirlemek için düzenlenen fotoğraf yarışması başladı.

Yarışma, farklı şehirlerin estetik görüntülerine katkı sağlayan, Müslüman varlığının aynası minarelere karşı son dönemde Avrupa'da artan düşmanlıkla mücadele amacıyla yapılıyor.

Fotoğraf yarışmasına katılmak isteyen cami yönetimleri, kendi minarelerini tanıtan yüksek kaliteli resimlerle birlikte minarelerin özelliklerini belirten yükseklik, genişlik, yapılış tarihi, inşa suresi, mühendisin adı gibi bilgileri en geç 15 Nisan 2010 'a kadar "[email protected]" adresine gönderebilir.

Kriterlere uyan resimler arasında farklı dinlere, etnik gruplara ve uzmanlık alanlarına ait kişilerle oluşturulan bir jüri 19 Nisan 2010'da 'kazanan minareleri' belirleyecek. 'Avrupanın en güzel minareleri' 20 Nisan 2010 tarihinde Strazburg Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenecek bir basın konferansıyla açıklanacak, en güzel minarenin fotoğrafı Avrupa Miras Günleri’nin Internet sitesinde yer alacak.

Avrupa Konseyi’nde yıl içinde Avrupa’nın en güzel cami ve minarelerini içeren bir sergi de açılacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?