banner15

Avrupa sınırında su kuyruğu!

Edirne'de su sıkıntısı nedeniyle vatandaşlar, çeşme başlarında uzun kuyruklar oluşturdular.

Avrupa sınırında su kuyruğu!


Türkiye'nin Avrupa sınırındaki Edirne'de yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı TOKİ konutlarında meydana gelen su arızası vatandaşları isyan ettirdi. Evlerinde 1 haftadır su olmadığını ve duş alamadıklarını söyleyen vatandaşlar, ihtiyaçlarını karşılamak için çeşme başlarında uzun kuyruklar oluşturdular.

Geçtiğimiz hafta hava sıcaklığının sıfırın altında 17 dereceye, ardından ise hava sıcaklığınn artarak 13 dereceye kadar çıkması üzerine su borularındaki genleşme nedeniyle 22 ayrı noktada patmaya meydana geldi.

Bunun üzerine 5 bin kişinin yaşadığı 49 bloktan oluşan 458 konutlu TOKİ bloklarının büyük bölümüne su verilemedi. Yaklaşık 1 haftadır süren arıza nedeniyle evlerinde suyi kesik olan vatandaşlar ise çileden çıktı.

Site bahçesinde bulunan yangın deposundaki suyu alarak evlerine bidonlarla su taşıyan vatandaşlar, bu çeşmenin başında uzun kuyruklar oluşturdu. Suyunu dolduranlar ise evlerini yolunu tutular.Daha sonra ise boşalan bidonlarını tekrar gelip doldurdular.

1 haftadır evlerinde su olmadığını belirten ve evde biriken bulaşıkları su bidonundan dökülen su ile yıkamaya çalışan 35 yaşındaki Lokman Kabak, "Eşim işte ve bende izinliyim bugün. Evde su olmayınca çocuklarım ile birlikte gidip çeşmeden su doldurduk. 1 haftadır yıkanamıyoruz ve ev pislikten koktu. Mikrop kapmaktan korktuğumuz için tuvalete giremiyoruz. Çocuklarımız hastalanacak diye korkuyoruz. Biran önce artık suyun gemesini istiyoriz" dedi.

Geçtiğimiz hafta hava sıcaklığnın sıfırın altında 17'ye düşmesi ve daah sonraz artan hava sıcakılğı nedeniyle genleşme nedeniyle borularda patlama meydaan geldiğini belirten yetkililer, "Ekiplerimiz aralıksız çalışıyor. 22 tane patlak tespit edildi. TOKİ konutlarına da su verilmeye başlandı. Sıkıntının bugün tamamen bitmesi için uğraşıyoruz" dediler.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2010, 21:32
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48