banner39

Avrupalı sosyalistlerden Kılıçdaroğlu'na çağrı

Avrupalı Sosyalistler, Kılıçdaroğlu'ndan "Türkiye'de demokrasi ve laikliğin güçlenmesi için çalışmasını" istedi.

Arşiv 26.05.2010, 23:35 26.05.2010, 23:35
Avrupalı sosyalistlerden Kılıçdaroğlu'na çağrı


Avrupalı Sosyalistler Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Başkanı seçilmesi dolayısıyla kutlayarak, demokrasi için çaba göstermesi çağrısında bulundu.

Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulz, Kılıçdaroğlu'ndan "Türkiye'de demokrasi ve laikliğin güçlenmesi için çalışmasını" istedi.

 

Schulz, Kılıçdaroğlu'nun yolsuzlukla mücadele dahil, sosyal demokrasinin değerlerine bağlılığını memnuniyetle karşıladıklarını ve bu konuda kendisini destekleyeceklerini bildirdi.

 

Avrupalı Sosyalistler Partisi (PES) Başkanı Poul Nyrup Rasmussen de Kılıçdaroğlu'nun seçilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu vurgulayarak, "Kılıçdaroğlu'nın genel başkanlık görevine atanması partisinin ilerici değerlerini ve demokratik haklara, sosyal korumaya, refaha ve adil istihdama erişim yanında gençlerin ve kadınların haklarına bağlılığını yeniliyor. (Kılıçdaroğlu'nun CHP kongresinde genel başkanlığa seçildiği) seçim sonucunu Türkiye için olumlu ve tarihi bir gelişme olarak değerlendiriyorum" dedi.

 

Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP'nin politikalarını "merakla takip edeceğini" belirten Rasmussen, Avrupa'da sosyal demokrasiyi güçlendirmek için ortak üyeleri CHP'yi kendileriyle daha fazla işbirliğine çağırdı.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?