banner15

Avrupa'nın umudu dijital ekonomide

Avrupa'da giderek daha yüksek boyutlara ulaşan teknoloji kullanımı ülke ekonomisinin umudunu bu sektöre bağladı.

Avrupa'nın umudu dijital ekonomide

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Avrupa Komisyonu'nun Dijital Rekabet Raporu'na göre, Avrupalılar interneti düzenli olarak kullanıyor. Yüzde 80 internet kullanıcısı yüksek hızda bağlantı kuruyor. Bu da Avrupa'nın broadbant internette dünyada birinci sıraya oturmasını sağlıyor. Rapora göre, Avrupa gerçek anlamda dünyadaki mobile kıtası.

Raporda Avrupa'daki vatandaş sayısından fazla mobile abonesi olduğunun da altı çiziliyor ve bu oran yüzde 119 olarak veriliyor. Raporda genç Avrupalıların dijital teknolojiler alanında gelecekte büyüme ve icat konusunda büyük bir Pazar sağlayacağı da belirtiliyor.

Avrupa'nın, uzun soluklu gelişiminde dijital ekonomiyi sürdürmesi gerektiğinin altı çizilen raporda, ekonomik krizden kurtulmada da dijital ekonominin büyük bir rol oynayacağına dikkat çekiliyor.

Kamuoyuna, "Avrupa Birliği'nin dijital ekonomiyi sürdürebilmesi için gelecekteki stratejisi ne olmalıdır?" sorusunu soran Komisyon, bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştıracak gibi görünüyor.

Öte yandan Avrupa Komisyonu, Avrupa'daki endüstri üreticilerinin fiyatlarını yüzde 0.3 artırdığını de bildirdi.Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2009, 12:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35