banner39

Ayamama'dan büyük skandal çıktı

İstanbul'da yaşanan sel felaketi sonrası temizlenen Ayamama Deresi'nden 'yakıt hırsızlığı şebekesi' çıktı.

Arşiv 30.09.2009, 21:42 01.10.2009, 09:35
Ayamama'dan büyük skandal çıktı


İstanbul'da 9 Eylül'de yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerden biri Ayamama Deresi'ydi. Sel sonrasında derede ve çevresinde temizleme çalışmaları başlatıldı.

Hürriyet'in haberine göre, çalışmalar sırasında Ayamama Deresi'nin içinden geçen yaklaşık 500 metre uzunluğundaki hortum belediye ekiplerini ekipleri şaşkına çevirdi. Belediye ekiplerinin bildirmesiyle polis olay yerine geldi.

Polis ekipleri hortumu metre metre takip etti, hortumun kimi zaman rögardan bile geçtiği görüldü. Polis, rögar kapaklarını kaldırarak adım adım incelemesini yaptı. Yapılan inceleme sonucu hortumun bir ucunun İnönü Mahallesi Çınaryolu Sokak'ta Atatürk Havalimanına giden 'uçak yakıt ikmal' hattına, diğer ucunun ise Ayamama Deresi'nin karşısındaki bir TIR parkındaki bir TIR'a bağlı olduğunu tespit etti.

RÖGAR KAPAĞI AÇILDI HIRSIZLIK ORTAYA ÇIKTI
Hortumun ulaştığı son noktası olan TIR'ı da konrol eden ekipler, yakıtın araca monte edilmiş tankta toplandığını tespit etti. Polis, operasyon sonunda 5 kişiyi gözaltına aldı. Bölgede çalışan vatandaşlar ise şaşkındı.Bu kaçak hattın selde temizlik yaparkan ortaya çıktığını ifade eden Murat Kınalı, "Bu kaçak mazot hortumu.

Selde temizlik yaparken tesadüfen ortaya çıktı. TIR'ın içindeki tankere çıkıyor bu hortumun ucu..."dedi. Havalimanına giden 'uçak ikmal' hattında görevli bir kişi ise," Kanalın içinde kaçak hat var. Bizim hattın içine hortum takıp kaçak hat çekmişler.Perşembe akşamı tespit edildi. 5 gün takip edildi ve operasyon yapıldı. Biz bu hattın kontrollerini yapıyoruz.Bu hat hava ikmale gidiyor." diye konuştu. Gayrettepe Asayiş Şube'de sorgulanan kişilerin hattan çaldığı yakıt miktarı tespit edilmeye çalışılıyor.

Kaynak: Hürriyet

 

banner53
Yorumlar (1)
M. Aydemir 12 yıl önce
Ben daha cocuktum. 1978-1979 yillari arasinda Türkiye`de Cay, seker, yag karaborsa idi. Yani esanflar bu mallari alip bodrum katlarinda saklayip karaborsa satiyorlardi.

Bir gün yasadigimiz Kars sehrini su basti. Iki gün sonra sular cekilince bir baktip sokaklar bulunmayan ganimet mallarla dolu. Hepsi ziyan olmus sokaga dökmüsler. Halk bu karaborsacilara o zaman cok beddua etti.

Bazen bir felaket neler ortaya cikartiyor. Allah her seye kadirdir. Haram kazanc iste insanin burnundan böyle gelir.
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?