banner39

Aydın Menderes'ten Demirel'e veto

Adnan Menderes için düzenlenen panele eski Cumhurbaşkanı Demirel'in katılmamasını istedi.

Arşiv 22.03.2010, 12:19 22.03.2010, 14:35
Aydın Menderes'ten Demirel'e veto

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Aydın Menderes, babası merhum Başbakan Adnan Menderes için düzenlenecek panele, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in katılmasını istemedi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) tarafından 29 Mart 2010 Pazartesi günü düzenlenecek, "Türk Siyasi Tarihinde Adnan Menderes" isimli panele daha önce katılacağı duyurulan Demirel, bunun üzerine katılmaktan vazgeçti. Panel için basılan davetiyelerde, panelistler arasında Demirel, Meclis eski Başkanı İsmet Sezgin, Aydın Menderes, oğlu Adnan Menderes, eski milletvekillerinden Yılmaz Karakoyunlu, gazeteci yazar Taha Akyol ve siyaset bilimci Yüksel Taşkın'ın da bulunduğu duyurulmuştu.

Aydın Menderes'in, Demirel'in siyaset yaptığı sürece babası Adnan Menderes'e yeteri kadar hassasiyet göstermediği için anma toplantısına katılmasından rahatsız olduğu, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu'ya ulaştı. Menderes'le görüşen Rektör Boylu, rahatsızlığı birinci ağızdan dinleyince Demirel'e bu hassasiyeti iletti. Demirel de panele katılmaktan vazgeçti. Daha önce açılış konuşmalarını yapacağı belirtilen Demirel ve Sezgin'in programlarını iptal ettiği, üniversitenin internet sitesinde de duyuruldu.

"Kamuoyuna Duyuru" başlığıyla yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Üniversitemizde 29 Mart 2010 tarihinde düzenlenecek olan 'Türk Siyasi Tarihinde Adnan Menderes' konulu panelde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve TBMM eski Başkanı İsmet Sezgin'in açılış konuşmalarını yapacağı, web sayfamızda ve davetiyelerimizde duyurulmuştur. Ancak 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Demirel ve TBMM eski Başkanı Sayın Sezgin, mazeretleri nedeniyle panelimize katılamayacaklarını bildirmişlerdir."
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?