banner39

'Ayırım yapan kişinin ayağına gitmem'

Meclis İdare Amiri DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, "Ayrımcı cumhurbaşkanının ayağına gitmem" dedi.

Arşiv 24.08.2007, 18:43 24.08.2007, 18:46
'Ayırım yapan kişinin ayağına gitmem'

Meclis İdare Amiri, DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, gazetecilerin, 'Sezer'in veda ziyaretine neden çağrılmadınız' sorusuna yanıt verdi.

Meclis İdare Amiri, DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, gazetecilerin, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve TBMM başkanvekillerinin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i ziyareti sırasında, neden kendilerinin çağrılmadığı sorusuna, ''Zaten çağırsaydı da gitmezdim. Daha önce Cumhurbaşkanı TBMM'de grubu bulunan siyasi partileri davet etti, ama bizi çağırmadı. Cumhurbaşkanı ayrımcı... Ayrımcı bir Cumhurbaşkanına niye gidelim'' yanıtını verdi.

Oylama öncesi ve sırasında, Meclis kulislerinde olduğu gibi bahçesinde de hareketlilik yaşandı. Birçok televizyon kanalı gelişmeleri, kurdukları çadırlarda izleyicilerine canlı aktarırken, parti yöneticileri ve milletvekillerini canlı yayına çıkarma yarışına girdiler.

AA

Yorumlar (1)
mehmet selim polat 15 yıl önce
Zaten Sırrı Sakıkı,adam yerine koyup çağırmadılar,Sırrı bölücülükten bahsediyor,sanki kendisi bölücü ve PKK li hain değilmişte,zırbalıyor.Gerçek hain sırrı sakığın ta kendisidir,bölücü haindir,çok izledim,şemonun kardeşi Aponun savunucusu,haindir,İyiki çağırmamışlar,onun yüzünü kimse görmek istemiyor.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?