'Ayrılık Dizisi'nin mimarı da tutuklandı

İsrail, tutukladıkları arasında Türkiye-İsrail arasında krizine neden olan "Ayrılık" dizisinin fikir babası Hakan Albayrak da bulunuyor.

'Ayrılık Dizisi'nin mimarı da tutuklandı


İsrail, Gazze'ye insani yardım götüren filodaki 368 kişiyi tutuklayarak cezaevine gönderdı. Tutuklular arasında Türkiye-İsrail arasında krizine neden olan "Ayrılık" dizisinin fikir babası Hakan Albayrak da bulunuyor.

İsrail askerlerinin "Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım" kampanyası çerçevesinde Gazze'ye yardım taşıyan gemilere düzenlediği saldırıların ardından, 368 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

 Cezaevine konulan isimler arasında Yeni Şafak gazetesi yazarı ve TRT'de yayınlanan "Ayrılık" dizisinin konsept danışmanı Hakan Albayrak ve sinema oyuncusu kardeşi Sinan Albayrak'ın da bulunması dikkat çekti.

 Türkiye-İsrail arasında krize neden olan ve çok tartışılan "Ayrılık" dizisinin tanıtımında İsrailli askerler silahsız Filistinli çocukları vuruyor, ardından "ONE MINUTE" damgası ekrana geliyordu. "Anadolu Kartalı" tatbikatının iptali nedeniyle hali hazırda gergin olan Ankara-Tel Aviv ilişkilerinin daha da bozulmasına neden olan dizinin geçtiğimiz Ekim ayında TRT'de yayınlanmasının ardından, İsrail Türkiye'ye protesto notası vermişti.

 "ASKERLERİMİZE LİNÇ GİRİŞİMİNDE BULUNANLAR CEZALANDIRILACAK"
İsrail, en az 9 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı baskında "askerlerine linç girişiminde bulunanların" İsrail yasalarına göre cezalandırılacaklarını açıkladı.

 Anadolu Ajansı'nın haberine göre, İsrail İç Güvenlik Bakanı Yitzhak Aharanovitch, resmi verilere göre 9 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı baskında "İsrail askerlerine linç girişiminde bulunanların" İsrail yasalarına göre cezalandırılacaklarını söyledi.            

 Aharonovitch, İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, "Askerlerimize el kaldıran herkes, yasaların gerektirdiği şekilde cezalandırılacak" dedi.

 Aharanovitch, İsrail'in bu konuda gerekli kanıtları toplamaya başladığını ve girişime dahil olanlardan bazılarının tespit edildiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2010, 07:15
banner53
YORUM EKLE

banner39