banner39

Ayrılık Ortadoğu'da yayınlanmaya başladı

'Ayrılık' dizisi, Suudi Arabistan ve Dubai'de yayınlanmaya başladı .

Arşiv 24.03.2010, 15:44 24.03.2010, 15:44
Ayrılık Ortadoğu'da yayınlanmaya başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye ile İsrail arasında geçen yıl diplomatik gerilime neden olan "Ayrılık" dizisi, Suudi Arabistan ve Dubai'de yayınlanmaya başladı. 
 
Birçok Arap ülkesinde yayımlanan El Kudüs gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde, TRT tarafından özel bir şirketle anlaşılarak çekilen ve bazı bölümlerinde İsrail'in Filistinlilere uyguladığı şiddeti konu edinen dizinin Suudi Arabistan'da uydudan yayın yapan MBC kanalı ile Dubai televizyon kanalında Cumartesi günü yayınlanan birinci bölümünün büyük beğeniyle izlendiği belirtildi.

Haberde, dizinin yayınlanmasından sonra bazı gazete ve köşe yazarlarının diziyi övdükleri, Suudi Arabistan ve Dubai'nin İsrail ile diplomatik ilişkileri olmadığından dizinin sansürsüz yayınlanacağı kaydedildi.

"Filistin'de yaşanan olayları en iyi anlatan dizinin" söz konusu olduğu ifade edilen haberde, dizinin Arapça seslendirilmesi yapıldıktan sonra diğer birçok Arap televizyonu tarafından satın alınmak istendiği belirtildi.

"Ayrılık" dizisi, söz konusu ülkelerde Arapça dublajlı olarak "Taşların Çığlığı" adı altında her cumartesi akşamı yayınlanacak.

 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?