banner39

Azerbaycan, PKK'ya operasyon yapacak

Ermenistan tarafında işgal edilen Dağlık Karabağ'daki 7 bölgeye, PKK ve başka terör gruplarının yerleştiği iddia edildi.

Arşiv 13.02.2008, 14:22 13.02.2008, 15:43
Azerbaycan, PKK'ya operasyon yapacak


Azerbaycan'ın, Ermenistan tarafında işgal edilen Dağlık Karabağ ve çevresindeki 7 bölgede, PKK ve başka terör gruplarının yerleştiği iddia ediliyor.

Dağlık Karabağ'daki Azerilerin temsilcisi Nizami Bahmanov, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'da terör karşıtı operasyonlara başlayabileceğini söyledi. Buna gerekçe olarak, Azeri yetkililerinin geçtiğimiz günlerde Karabağ'da yabancı terör gruplarının üslerinin olduğu yönündeki açıklamasını gösteren Nizami Bahmanov, bu bölgesinin uyuşturucu trafiğinde transit bölge olarak kullanıldığını da kaydetti. Bahmanov, yabancı ülkelerde yapılan bazı terör saldırılarının, Dağlık Karabağ ve çevresinde işgal edilen 7 Azeri bölgesinde hazırlandığı bilgisinin gerçek olduğunu açıkladı.

Ayrıca bu bölgeye PKK'nın da yerleştiği yönünde bilgilerin olduğunu ifade eden Nizami Bahmanov, "Eğer bu bilgiler doğrulanırsa Azerbaycan Dağlık Karabağ'da anti-terör operasyonlarına başlayacak." dedi.

1991 yılından Azerbaycan ve Ermenistan arasında başlayan Karabağ Savaşı'nda, Ermeniler Azerbaycan topraklarının yüzde 20'sini işgal etti. İşgal edilen bölgelerde devlet ve uluslararası kontrolün olmamasından dolayı, buraların uyuşturucu ve terör grupları için üs olarak kullanıldığı iddia ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?