banner15

Azerbaycan Seçimlere Hazır

Azerbaycan 6 Kasım Pazar günü yapılacak olan parlamento seçimleri için bütün hazırlıkları tamamladı.

Azerbaycan Seçimlere Hazır

 

Azerbaycan 6 Kasım Pazar günü  yapılacak olan parlamento seçimleri için bütün hazırlıkları tamamladı.Daha önce 17 Kasım'da yapılması öngörülen seçimler,Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in 04 Temmuz 2005 te imzaladığı kararnameyle 6 Kasım'a alınmıştı.

1562 Milletvekili adayının başvurduğu seçimlerde 4 milyon 550 bin seçmen oy kullanabilecek.Seçim sonuçları ile ilgili ilk basın toplantısı aynı gün saat 23-24 sularında düzenlenecek.Seçimleri 30 farklı ülkeden,640 gözlemci,125 seçim bölgesinden izleyecek.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Siyasi Şube Müdürü Ali Hasanov yaptığı açıklamada:’Artık ülkenin bütün seçim bölgeleri tam techizat seçim prosesine eksiksiz  hazırdır.Seçim bölgelerinde haberleşme,elektrik,bilgisayar sistemleri gibi bütün eksikler giderilmiş,seçimleri izlemek için gelmekte olan uluslararası gözlemciler karşılanmaktadır.’dedi.

Muhalefetin izinsiz reaksiyonlarına göz yumulmayacağını da belirten Hasanov ‘Eğer kimsenin her hangi bir mesele veya prosesin işleyişine itirazı varsa hukuk müstevisinde halledebilir,hukukun imkan verdiği çerçevede itiraz bildirmek herkesin hakkıdır.Fakat seçkileri bozmaya veya iğtişaş töretmeye yönelen bütün cehdlerin karşısı alınacak.’dedi.

Seçim günü bütün Azerbaycan’da güvenlik önlemleri artırılacak özellikle de Bakü Metrosunda sıkı kontroller yapılacak,edinilen bilgilere göre metro çalışma grafiğinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

 

Abdullah Aydoğan Kalabalık

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48