banner39

Azerbaycan STK'ları İsrail'i kınadı-VİDEO

Azerbaycan'ın önemli STK'larından DEVAMM, İsrail'in filo saldırısını kınadı.

Arşiv 09.06.2010, 10:00 09.06.2010, 11:25
Azerbaycan STK'ları İsrail'i kınadı-VİDEO

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Azerbaycan'ın insan hakları gruplarından DEVAMM, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren filoya kanlı baskınını düzenlediği etkinliklerle kınadı.

DEVAMM, Gazze’ye insani yardım taşıyan filoya kanlı saldırıyı, yardım gönüllülerin İsrail askerlerinin kurşunlarıyla vurulmasını ve rehine olarak alınan gönüllülere de işkence edilmesini kınamak için 'Teröre karşı' eylem düzenledi.

"Azerbaycan İnsan Hakları Evi" DEVAMM'da düzenlenen etkinliğe sayıda katılımcı destek verirken DEVAMM başkanı Hacı İlqar İbrahimoğlu, İsrail rejiminin gerçek yüzünü  dünyaya göstermesi açısından saldırının önemli bir kilometre taşı olduğunu söyleyerek: "Dünya vicdanları siyonizmin cinayetlerini ifşa etmektedirler. Farklı din, milletlerden, dünyanın her yerinde kamuoyu  XXI. yüzyılın faşizmi olan anti-beşer siyonist ideolojisinin gerçek mahiyetini ifşa etmektedirler. İnsani filoya karşı terör katliamı yapmış canilerin yaptıklarını kınamakla, insanlığın daha güvenli, geleceğimizin daha emin olmasına kendi payımızı vermek niyetindeyiz. Sesimizin hak seslerine kavuşmasından memnun oluyoruz. Allah şehitlere rahmet etsin! Onların canilerinin ahirette de adalet muhakemesinin karşısına çıkacakları gün uzakta değil!".

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?