banner39

Babacan, Ukrayna'da Türkiye'yi anlattı

Ali Babacan, "Karadeniz'e kıyısı olan ülkelerin ulaşım, enerji başta olmak üzere her konuda sıkı bir işbirliği içerisine girmesi gerekiyor" dedi.

Arşiv 15.02.2008, 10:05 15.02.2008, 10:05
Babacan, Ukrayna'da Türkiye'yi anlattı


Ukrayna'nın başkenti Kiev'de AB ve Karadeniz Bölgesi Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılan Dışişleri Bakanı Ali Babacan ziyareti çerçevesinde Diplomatik Kulüp ve "Open Ukraine" Fonu tarafından düzenlenen forumda Ukraynalı üst düzey diplomatlar ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bakan Babacan diplomatlarla buluşmasında uluslararası arenada Türkiye'ye olan ilginin giderek arttığını, Türkiye ekonomisinden turizmine kadar çeşitli örnekler ve rakamlar vererek anlattı. Ziyaretinde Ukrayna, Almanya ve Arnavutluk dışişleri bakanları ile bir araya geldiğini bildiren Babacan, yaptığı konuşmasında; "Karadeniz bölgesi son yıllarda çok daha fazla önem kazandı. Karadeniz uluslararası çevrelerde daha sık gündem konusu olmaya başlaması nedeniyle Karadeniz'e kıyısı olan ülkelerin ulaşım, enerji başta olmak üzere her konuda sıkı bir işbirliği içerisine girmesi gerekiyor" dedi.

Başkent en gözde mekânlarından PinçukArtCenter'da yapılan toplantıda Bakan Babacan daha sonra Ukraynalı yetkililer ve muhabirlerin sorularını cevapladı.

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?