banner39

Babacan'dan Livni'ye sert uyarı!

Türk Dışişleri Bakanı, İsrailli meslektaşına "Ateşkes şartlarını konuşacaksak gel" dedi.

Arşiv 13.01.2009, 09:53 13.01.2009, 12:36
Babacan'dan Livni'ye sert uyarı!

Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın, Türkiye'yi ziyaret etmek isteyen İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni'ye, "Gelmek istiyorsan kapımız açık. Ancak gelince ateşkesin şartlarını konuşalım. Gündemimiz bu olsun. Buna kendini hazır hissediyorsan gel" dediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin, İsrail'le ilişkilerinde sıkıntı olmadığı, her kademede konuşulduğu belirtildi. Ancak, Türkiye'ye gelmek istediğini söyleyen İsrail Dışişleri Bakanı Livni'ye, Babacan'ın "Türkiye ile iyi ilişkiler içindeyiz görüntüsü vermek için gelme, ateşkesin şartlarını konuşacaksan gel" cevabını verdiği kaydedildi.

Bu arada, Hamas ile Mısır arasındaki iletişimin koptuğuna dikkati çeken kaynaklar, Türkiye'nin ateşkes sağlanması konusundaki yardım teklifini Kahire'nin kabul ettiğini bildirdi.

Öte yandan, Gazze'deki saldırılara kadar devam eden Suriye-İsrail dolaylı barış görüşmelerine de dikkati çeken kaynaklar, savaştan hemen önce bu görüşmelerde sadece bir kelime üzerinde uzlaşılamadığını belirterek, uzlaşılması halinde doğrudan görüşmelere geçilebileceği, ancak İsrail'in Gazze'ye saldırısının başladığını ifade etti.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (1)
Kara Murat 14 yıl önce
AK Parti gözümüzün içine baka baka bizi kandırıyor. Filistin'in meşru temsilcileri olmasına rağmen Hamas'ın siyasi temsilcileri ile resmi bir bağlantı kurmaktan kaçınan, İHH Genel Başkanını sanki Türkiye'nin sözcüsü imiş gibi kullanan, büyük kalabalıkların nihayetinde yorulacağını bilen Ak Parti Türk halkını gözünün içine baka baka kandırıyor. Görünen o ki,hükümet milli iradenin tecellisini sağlayamayacak.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?