banner39

BAE'den Mübarek'in rakibine yasak!

Kuveyt'ten sonra Birleşik Arap Emirlikleri de Mübarek rejiminin yanında yer aldı

Arşiv 15.04.2010, 15:25 15.04.2010, 16:21
BAE'den Mübarek'in rakibine yasak!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
Birleşik Arap Emirlikleri’nin Mısır’da devlet başkanlığı yarışının muhtemel adayı Muhammed El Baradey’i destekleyen internet sitesini kapatması tepkilere neden oldu.
 
Arap dünyasının önde gelen bazı insan hakları kuruluşları, içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne ilişkin bilgiler yer almamasına rağmen Baradey yanlısı siteyi kapatmasını eleştirdi. “Mısır’ı Kurtarma Cephesi” adlı sitenin kapatıldığını gören ve bu siteyi her gün ziyaret etmekte olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan Mısırlılar ise yönetimin aldığı karara şaşırdıklarını belirtiyor.
 
“Mısır’ı Kurtarma Cephesi” birkaç senedir Mısır’da reform yanlısı hareketlerin haberine yer vermesiyle biliniyor. Site daha önce 2004 yılında Mısır’da kapatıldı. Site müdürü Üsame Rüşdü, sitelerinin sürekli olarak saldırıya uğradığını, serverlarının defalarca çökertildiğini söylüyor. Herhangi bir şiddet içeriği olmadığı halde internet sitesinin B.A.E. tarafından kapatılmasına tepki gösteren hukukçular da ülke yönetiminin Mısır’a yaranmak amacıyla böyle bir adım attığına inanıyor. Hukukçular ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri yönetimini internet sitelerini kapatma politikasından vazgeçmesi yönünde çağrıda bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta da Kuveyt, Baradey'i desteklediği belirtilen 30 Mısırlıyı sınırdışı etmişti.

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?