banner39

Bağcılar Belediyesi'nden asker ailelerine maaş

Bağcılar Belediyesi, vatani görevini yapan askerlerin ailelerine 17 yıldır maaş veriyor.

Arşiv 10.12.2009, 19:23 10.12.2009, 19:23
Bağcılar Belediyesi'nden asker ailelerine maaş


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bağcılar Belediyesi ihtiyaç sahibi askerlerin ailelerine 15 ay boyunca "Asker maaşı" veriyor. Kurulduğu 1992 yılında başlayan ve tam 17 yıldır aralıksız devam eden uygulama kapsamında şimdiye kadar ihtiyaç sahibi binlerce aileye askerlik maaşı bağlandı.

2009 yılında ise 840 aile askerlik maaşı alıyor. Özellikle, ailesinin geçimini sağlayan ancak vatani görevini yerine getirmek için işinden ayrılan gençlerin ailelerine yardımda bulunuyor.

AYLIK 150 TL

"Muhtaç Asker Ailesi Yardımı" adı altında verilen yardımdan vatani görevini yapan Mehmetçiklerin yardıma muhtaç aileleri askerlik süresi olan 15 ay boyunca yararlanıyor. Aylık 150 TL olarak belirlenen yardım için belediye ekipleri müracaatları değerlendiriyor. Yapılan incelemeler sonunda muhtaç aileler belirleniyor.

"SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ"

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yapılan yardımların sosyal belediyecilik kapsamında yürütüldüğünü ifade etti. Asker ailelerine yardımın Bağcılar Belediyesi'nin kuruluşuyla başlayıp geleneksel hale geldiğini belirten Başkan Çağırıcı, bu yöndeki çalışmaların devam edeceğini söyledi.

KANUN KAPSAMINDA UYGULANIYOR

Bağcılar Belediyesi'nin muhtaç asker ailelerine yönelik yaptığı yardım Askerlik Mevzuatı'nın 4109 Sayılı Kanunu'na dayanılarak gerçekleştiriliyor.

İhtiyaç sahibi ailelerin belediyenin ilgili birimine yaptığı başvuru, Bağcılar Belediyesi ekipleri tarafından gerekli araştırma yapıldıktan sonra encümenden geçerek onaylanıyor.

2009 yılı içerisinde toplam 840 ihtiyaç sahibi asker ailesi söz konusu uygulamadan yararlanıyor.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?