banner39

Bağdat’ta Üç Ayrı Patlama 43 Ölü

Bu sabah erken saatlerde Irak’ın başkenti Bağdat üç ayrı patlamayla sarsıldı. Bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen saldırılarda ilk belirlemelere göre 43 kişi öldü, en az 76 kişi de yaralandı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Bağdat’ta Üç Ayrı Patlama 43 Ölü

İslam Dünyası / Haber Merkezi

Irak İçişleri Bakanlığı’nın bildirdiğine göre, Irak’ın başkenti Bağdat’ta en-Nahda otobüs terminalinde, biri terminal içinde diğeri de girişinde olmak üzere bomba yüklü iki araç onar dakika arayla infilak etti. Saldırıdan kısa bir süre sonra en-Nahda terminalinden yaralıların taşındığı yakındaki el-Kindi hastanesi önünde üçüncü bir patlama daha gerçekleşti. Iraklı yetkililer, üç ayrı saldırıda toplam 43 kişinin hayatını kaybettiğini, 76 Iraklının da yaralandığını belirttiler. Polis olayların intihar saldırıları olması ihtimalini araştırıyor.

Patlamaların meydana geldiği en-Nahda otogarı, Irak'ın çeşitli kesimlerine yapılan otobüs seferlerinin çıkış noktalarından birisi. Patlamalar sabah yerel saatle 08.00'de meydana geldiğinden, otogarın bu saatte çok kalabalık ve hareketli olacağına dikkat çekiliyor.

Patlamanın etkisiyle alev alan otomobil ve otobüslerden yükselen dumanlar kentin uzak köşelerinden bile görülebiliyordu. Saldırılar, Iraklı siyasetçilerin yeni anayasa pazarlıklarını sürdürdükleri bir dönemde geldi.

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?