banner15

Bağdat'ta Saldırılar: 30 Ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu sabah düzenlenen bir dizi bombalı saldırıda çoğu polis memuru en az 30 kişi öldü. Dünkü saldırılarda da 51 kişi ölmüştü.

Bağdat'ta Saldırılar: 30 Ölü
Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen bir dizi bombalı saldırıda çoğu polis memuru en az 30 kişi öldü. En ağır saldırı, Karrada'daki terörle mücadele birimini hedef aldı ve burada patlayıcı yüklü bir aracın infilak etmesi sonucunda 25 kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında 10 polis memuru olduğu ifade edildi. Bir intihar saldırısı olduğu belirtilen bu saldırıda en az 32 kişi de yaralandı.

Patlamanın ardından ambulanslar olay yerine akın ederken, bölge güvenlik güçleri tarafından giriş çıkışa kapatıldı. Kentin güneybatısındaki Şurta semtinde de bir Şii cami yakınlarında yine patlayıcı yüklü bir araç infilak etti ve burada da beş kişi öldü. Bunun öncesinde yol kenarına yerleştirilen bir bombanın patlaması neticesinde de en az üç polis memurunun öldüğü belirtildi. Bu arada Irak hükümeti, güvenlik güçlerinin ülke genelinde yaptıkları operasyonlarda 169 direnişçinin gözaltına alındığını bildirdi. Bu arada, dün meydana gelen saldırılarda ise 51 kişi ölmüştü.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48