banner15

Bağdat'ta bir günde 500'e yakın ölü

Bağdat’ın güneyindeki bir kasabada havan toplarıyla yapıldığı iddia edilen saldırılarda en az 10 kişinin öldüğü bildirildi.

Bağdat'ta bir günde 500'e yakın ölü

Dünya Bülteni Haber Merkezi

Reuters haber ajansına göre Bağdat'ta dün ABD askerlerini düzenlediği saldırılarda yaklaşık 300 insan hayatını kaybetti. Bugün de Bağdat'ın çeşitli bölgelerinde 100'e yakın cesed bulunduğu bildiridi.

Alınan bilgilere göre Bağdat'ın Sahar kasabasındaki sokaklarda havan topları ve bombalı saldırıların düzenlendiği ve aralarında kadın ve çocukların da bulundu çok sayıda insanın hayatını kaybettiği belirtildi.

Bağdat’a 70 kilometre mesafedeki Curf el Sahar’daki saldırıda ölenlerin dördünün kadın, üçünün de çocuk olduğu bildirildi.

Sabah saatlerindeki saldırıda, 5 kişinin de yaralandığı belirtildi.


     6 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ, 54 CESET BULUNDU

Irak’ın başkenti Bağdat’ta bu sabah düzenlenen saldırılarda 6 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.

Güvenlik kaynakları, başkentteki El Mustansiriye Üniversitesi yakınlarında bir otobüste meydana gelen patlamada 4 yolcunun öldüğünü, 5’inin yaralandığını açıkladı.

Başkentin kuzeydoğusunda da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda yoldan geçen birinin öldüğünü, 3 kişinin yaralandığını belirten güvenlik kaynakları, Karrada mahallesinde de bir polis memurunun öldürüldüğünü kaydetti.

Bağdat’ın batısındaki Yarmuk’ta bir polis devriyesini hedef alan saldırıda 2 memurun yaralandığı belirtildi.

Bu arada, Bağdat’ta kurşunlanarak öldürülmüş 54 kişinin cesedinin bulunduğu ve Irak’taki dünkü şiddet olaylarında en az 61 kişinin öldüğü ifade ediliyor.
     
     NECEF'TE YÜZLERCE DİRENİŞÇİ ÖLDÜRÜLDÜ

Amerikan ve Irak orduları, Şiilerin kutsal kenti Necef'te, direnişçilere karşı büyük bir operasyon düzenledi. Bir Amerikan helikopterinin düştüğü çatışmada, 250 milisin öldürüldüğü belirtiliyor.

Yaklaşmakta olan Aşure törenleri sırasında düzenlenen operasyonda, hedef alınanların Ahmed Hassani adlı bir din adamına bağlı, hem Sünni, hem Şii milisler olduğu açıklandı.

Necef Valisi Asad Abu Gilel, milislerin kentin kuzeyinde sıkıştırıldıklarını ve burada yok edildiklerini bildirdi.

Çatışmalar sırasında, bir Amerikan helikopterinin düşürüldüğü ve iki mürettebatın öldüğü öne sürülüyor.

 Kerkük'te keydana gelen bir saldırıda ise, 16 kişi hayatını kaybetti. Bağdat'ta da bir okula düzenlenen saldırıda beş öğrenci öldü. Başkentte Sünnilerin bulunduğu bölgede düzenlenen saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35