banner39

Bahattin Yıldız, Almanya'da yad edildi-FOTO

Afganistan'da bir uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybeden yazarlarımızdan Yıldız, yakınları ve sevenleri tarafından dualarla yad edildi.

Arşiv 21.06.2010, 16:45 21.06.2010, 16:45
Bahattin Yıldız, Almanya'da yad edildi-FOTO

Mucahid Yıldız-Dünya Bülteni / Almanya


Afganistan’a İHH gönüllüsü olarak giden ve Kabil yakınlarında düşen uçakta hayatını kaybeden, yorum-online ve Dünya Bülteni yazarlarından Bahattin Yıldız Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya eyaletindeki Herten şehrinde yad edildi

Münster bölgesinde Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak vaizelik görevi yapan Bahattin Yıldız’ın eşi Emine Yıldız tarafından Herten DİTİB Hacı Bayram camiinde tertiplenen hatmi şerif merasimi ile bir anma programı yapıldı. Programda şehadetin anlamını ifade eden konuşmalar yapıldı, mevlid-i şerif okunarak hatim duası yapıldı.

Pazar günü öğle namazını müteakiben yapılan anma programı, Camii imamı Mustafa Okur’un şehadetin anlamı hakkında yaptığı bir kouşmayla başladı. Daha sonra Münster bölgesi camii imamları tarafından sunulan mevlid ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, Münster Başkonsolosluğu Din Ataşe vekili Reşat Üstün bir konuşma yaptıktan sonra, Bahattin Yıldız’ın ruhuna hediye edilmek üzere okunan iki hatm-i şerifin duasını yaptı. Misafirlere yemek ikramına geçilmeden önce Bahattin Yıldız’ın Almanya’daki arkadaşlarından www.yorum-online.de yazarlarından Ömer Gencalioğlu merhum hakkındaki hatıraları ihtiva eden kısa bir konuşma yaptı. Gencalioğlu, Bahattin Yıldız’ın hayatından örnekler vererek şehadetini tebrik etti.

Anma programına katılan misafirlerden IGMG Milli Görüş genel başkanı Yavuz Karahan, Bahattin Yıldız’la olan kadim arkadaşlıklarından bahsederek, merhumun kendilerini merkezlerinde ziyaret ettiğini ve son gelişinde Saray Bosna’daki öğrenciler için yapılan yurt çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ettiğini söyledi.

Programın son konuşmacısı olarak www.haksoz.net ve www.yorum-online.de yazarlarından Selahaddin E. Çakırgil, Bahattin Yıldız’ı otuz seneden beri tanıdığını, onun Afganistan’da Ruslara karşı yapılan savaştaki mücadelesinden ve daha sonra da oradaki insanlar ve onların yetimleri için yaptığı yardım çalışmalarından bahsederek, İslam davasının sınır tanımadığını, Müslümanlar için Allah davası adına her yerde mücadele ve hizmet etmek gerektiğini ifade etti.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN...

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?