Bahattin Yıldız da düşen uçaktaydı

Salang geçidine düşen Afgan uçağında sitemiz yazarı Bahattin Yıldız ile İHH Asya sorumlusu Faruk Aktaş da bulunuyor.

Bahattin Yıldız da düşen uçaktaydı

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan'da kaybolduktan bir süre sonra düştüğü anlaşılan uçakta bildirilen yolcu listesinde, sitemiz yazarlarından Bahattin Yıldız da bulunuyor. Bahattin Yıldız Afganistan'a İHH'nın bir yetim projesini hayata geçirmek amacıyla gönüllü olarak gitmişti.

Kaynaklar 43 kişi bulunan ve Pamir Havayolları'na ait olduğu belirtilen uçakta altı yabancı olduğunu duyuruyorlar. Sitemiz yazarı Bahattin Yıldız'ın yanısıra aynı projede görevli İHH'nın Asya sorumlusu Faruk Aktaş da uçaktaydı. Uçakta Mustafa Cebil isimli bir Türk vatandaşı daha olduğu duyuruldu. Kazada kurtulan olup olmadığı ise bilinmiyor.

Kurtarma ekiplerinin, çok yoğun kar yağışı dolayısıyla kaza mahalline ulaşamadığı da gelen bilgiler arasında.

faruk-aktas-ihh.jpg

(İHH Asya sorumlusu Faruk Aktaş da düşen uçaktaydı)

30 yıldan bu yana Afganistan sorunuyla yakından ilgilenen Bahattin Yıldız, geçici olarak yaşadığı Almanya'dan geçtiğimiz günlerde Türkiye üzerinden Afganistan'a geçmişti. Çeşitli kaynaklardan gelen haberlerde, yazarımızın bu uçakta bulunduğu teyid edildi.

1956 Sivas doğumlu olan Bahattin Yıldız, 1975 yılında İzmir İmam Hatip lisesinden mezun oldu. 1987 yılında Erzurum İşletme Fakültesini bitirdi. Yazıları Mavera, Güldeste, Gurbet dergilerinde ve Milli Gazete'de yayınlandı. Bahattin Yıldız, son iki yıldır sitemizde yazıyordu. Üçü kız ikisi erkek beş çocuğu olan Bahattin Yıldız'ın Savaşan Afganistan, Cihat Günlüğü, Kar Çiçeği, Karda Ayak İzleri, Güllerin Vedası isimli kitapları yayınlandı.

İHH Asya sorumlusu olan Faruk Aktaş ise 1974 Iğdır doğumlu. İlk, orta ve liseyi Iğdır’da okudu. Çok küçük yaşlarda babasını kaybeden Aktaş, 2002 yılında Pakistan İslam Üniversitesi Şeriat Fakültesinden mezun olmuştu. Bir çocuğu olan Aktaş, altı aydan bu yana İHH’da çalışıyordu.  

sürecek...

Bahattin Yıldız'ın 'Siyonist İsrail'in işlevini kavramak' isimli son yazısına ulaşmak için tıklayınız

 

bahattin-yildiz4.jpg

 

bahattin-yildiz1.jpg

 bahattin-yildiz3.jpg

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2010, 09:31
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 11 yıl Önce

"Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz" mucibince, İslami bir faaliyet için gittikleri Afganistan'da vefat eden bu yiğit insanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Ümmetin başı sağolsun. Mekanları cennet olsun!

osman tuna
osman tuna - 11 yıl Önce

Çok zor bir şeyler yazmak... Allah şahiddir ki kendisini öz abim gibi severim. Bizlerin üzerinde çok emeği olan, Ümmetin derdiyle her zaman ve şartta dertlenen, beraber olduğunuzda o sevecen ve rahat duruşuyla size huzur ve emniyet veren, gözleri hep uzakta ve bir o kadar dalgın duruşuyla buralarda olmadığını belli eden canım abim. Rabbim seni salihlerden, şehidlerden sıddıklardan eylesin. Cennette hepimizi yeniden buluştursun....

yahya sen
yahya sen - 11 yıl Önce

Her Adam yasadigi gibi ölür. Mekani Cennet olsun

suleyman talha
suleyman talha - 11 yıl Önce

Dostlarin basi sagolsun. Samimi iki kardesimizi kaybettik.

islam
islam - 11 yıl Önce

sana şehadet yakışırdı bahattin abi. ALLAH şehadetini kabul etsin.

rasit ekici
rasit ekici - 11 yıl Önce

ALLAH YOLUNDA ÖLENLERE NE MUTLU RABBİM MEKANINI HİNDKUŞ DAĞLARINDAN BİR CENNET EYLSİN

Kazım Demir
Kazım Demir - 11 yıl Önce

Güzel bir yaşantı ve yine aynı şekilde Allah yolunda Alalh rızası için çalışırken gelen bir ölüm. Allahım şehitlerinden kılar inşaallah. Allahım bize de yolunda bir ölüm bahşetmiştir inşallah...

Nuri gür
Nuri gür - 11 yıl Önce

"ve insana uğrunda çaba gösterdiği dışında bir şey verilmeyecektir"(necm 39)rabbim şahidliğini kabul etsin.


banner39