Bahattin Yıldız'ın bulunduğu uçağın yeri tespit edildi

Afganistan'da arama kurtarma ekipleri düşen uçağın kuyruğuna ulaştı.

Bahattin Yıldız'ın bulunduğu uçağın yeri tespit edildi

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Afganistan'da pazartesi günü düşen Pamir Havayollarına ait uçağın kuyruğu bulundu. Afganistan Havacılık Bakan vekili Muhammedullah Bataş, bir arama uçağının, Hindukuş dağları üzerinde uçarken, içindeki 44 kişiyle düşen uçağın kuyruğunu havadan tespit ettiğini açıkladı.

Bataş, Kabil'in kuzeyine 38 kilometre uzaklıktaki dağlarda bulunan kuyruğun, mavi renkli Pamir Havayolları logosunu taşıdığını da söyledi.

Havacılık müfettişi Gulam Maruf da, uçağın kuyruğunun fotoğraflarının çekildiğini belirtti. Hava trafik kontrolörleri, Kunduz'dan havalanan ve Kabil'e giden Antonov-24 tipi uçağın izini, başkent Kabil'e 85 kilometre uzaklıkta kaybetmişti. Daha sonra içinde İHH Asya sorumlusu faruk Aktaş ve yazarımız bahattin Yıldız'ında aralarında bulunduğu 38 yolcu ve 5 kişilik mürettebatın bulunduğu uçağın Kabil'e yaklaşık 100 kilometre mesafede düştüğü açıklanmıştı.

Uçağın enkazının bulunduğu bölgeye helikopterle komondo indirilmesi için çalışmalar sürüyor. Kaynaklar, bir komondo grubunun da karadan enkaza gittiğini ve çok kısa bir süre ulaşacaklarını belirtiyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2010, 14:24
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
adsiz
adsiz - 11 yıl Önce

Rabbim hayirli haberini almayi nasip etsin,

....
.... - 11 yıl Önce

ey şerefli insan rabbim hakkında ve hakkımızda hayırlı olan hükmü bize nasip etsin

...
... - 11 yıl Önce

inşallahh sağ salim dönersin yuvana bahattin abi

HASAN KALE
HASAN KALE - 11 yıl Önce

AĞBİM İNŞ. SENİ BU ÜMMETE BAĞIŞLAR.

Zeynel
Zeynel - 11 yıl Önce

Allah yar ve yardımcın olsun amca.

banner39