Bahattin Yıldız'ın da bulunduğu uçaktan kurtulan yok

Afganistan'da düşen ve içinde yazarımız Bahattin Yıldız'ın da bulunduğu uçaktan kurtulan kimsenin olmadığı açıklandı.

Bahattin Yıldız'ın da bulunduğu uçaktan kurtulan yok

 Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Afganistan'da pazartesi günü 43 yolcusuyla düşen uçağın parçaları ve cesetler, başkent Kabil yakınlarındaki dağlık bölgede bulundu. Kar ve çok şiddetli rüzgar, cesetlerin toplanması çalışmalarını zorlaştırıyor.

Afganistan Ulaştırma Bakanı Muhammedullah Bataş, telefonla yaptığı açıklamada, ''Kaza mahalindeyim. Uçak parçaları önümde duruyor. Birçok ceset var. Kar ve çok şiddetli rüzgar, cesetlerin toplanması çalışmalarını zorlaştırıyor'' dedi. 

Kazadan sağ kurtulan olup olmadığını söylemek için çok erken olduğunu da ifade eden Bakan, ''ama şu ana kadar kazadan kurtulan bulunmadı'' diye konuştu.

Pazartesi günü düşen uçağın dün de kuyruğunun bulunduğu bildirilmişti. Afganistan Havacılık Bakan vekili Muhammedullah Bataş, bir arama uçağının, Hindukuş dağları üzerinde uçarken, içindeki 43 kişiyle düşen uçağın kuyruğunu havadan tespit ettiğini açıklamıştı.

KABİL'E 85 KM. KALA DÜŞTÜ

Hava trafik kontrolörleri, Kunduz'dan havalanan ve Kabil'e giden Antonov-24 tipi uçağın izini, başkent Kabil'e 85 kilometre uzaklıkta kaybetmişti. Daha sonra 38 yolcu ve 5 kişilik mürettebatın bulunduğu uçağın Kabil'e yaklaşık 100 kilometre mesafede düştüğü açıklanmıştı.

İLGİLİ HABER: DOSTLARI, YAKINLARI BAHATTİN YILDIZ'I ANLATTI

                         BİR YILDIZ KAYDI

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2010, 16:32
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz Karahan
Yılmaz Karahan - 11 yıl Önce

Merhuma Allah'tan rahmet, "Dünya Bülteni" camiasına ve Ailesine başsağlığı dilerim.

İbrahim Ethem Gören
İbrahim Ethem Gören - 11 yıl Önce

Allah rahmetiyle muamele etsin. Nurettin Bey merhum için Fatih Camii'nde gıyabi cenaze nazamı organize edilse ne güzel olur... Ehl-i irfanın bilgisine... Ruhu için Fatihalar okuyalım...

banner39